Первинне пропозицію монет (ICO) месенджера Telegram може стати одним з найбільших в історії: в ході одного тільки пресейла організатори мають намір зібрати до $500 млн, а наступний етап кампанії може підняти капіталізацію токенів до 3-5 мільярдів доларів. Про це повідомляє TechCrunch з посиланням на «численні джерела».

За даними видання, мережа Telegram Open Network (TON) повинна стати «блокчейном третього покоління» після биткоина і Ethereum з можливостями нового рівня. Для внутрішніх користувальницьких платежів в ній будуть використовуватися токени Gram.

За непідтвердженими даними, учасники пресейла, що не входять у «внутрішнє коло» творця Telegram Павла Дурова, будуть повинні інвестувати як мінімум $20 млн. Крім того, в ході ICO будуть прийматися тільки фіатні валюти, а не биткоин або ETH.

Стверджується, що провідні інституційні інвестиційні фірми вже висловили інтерес до ICO, однак Дуров з обережністю ставиться до їх пропозицій. Як пише TechCrunch, частково це пов’язано з минулими подіями навколо соціальної мережі VKontakte, коли «олігархи-акціонери, тісно пов’язані з російським урядом, змусили Дурова продати свою частку в компанії». Одним з таких зацікавлених інвесторів видання називає Mail.Ru Group, проте представники компанії поки не прокоментували цю інформацію.

За інформацією TechCrunch, приблизно 4% Gram (200 млн токенів) підуть на підтримку команди Telegram. Крім того, компанія утримає «як мінімум 52%» всього запасу токенів, щоб «зберегти гнучкість і захистити їх від спекулятивної торгівлі». Решта 44% будуть продані в ході публічних і приватних кампаній. Крім додатка Telegram, токени також будуть представлені на зовнішніх криптовалютных біржах.

Видання додає, що запуск Telegram External Secure ID намічений на перший квартал цього року. Гаманець Telegram Wallet планується запустити в четвертому кварталі 2018, а заснована на TON економіка може з’явитися в першому кварталі 2019 року. За нею підуть залишилися сервіси Telegram Open Network.

Нагадаємо, в кінці грудня минулого року екс-співробітник VKontakte Антон Розенберг також розповів, що Павло Дуров виведе Telegram на ICO.