Попит на фахівців з блокчейну зростає швидше пропозиції

Зростає попит на фахівців з блокчейну. Тільки з початку 2017 року на порталі HeadHunter було розміщено 484 вакансії в цій області. У 2016 році таких пропозицій не було зовсім. За словами фахівця з підбору персоналу IT-департаменту агентства «Юніті» Вікторії Павлової, фахівців з потрібною кваліфікацією на російському ринку одиниці і компанії заманюють їх великими зарплатами в 200 000 – 400 000 рублів.

Згадка в резюме блокчейна підвищує вартість фахівця на 25%.Першими таких спеціалістів почали наймати банки. Там проводиться багато фінансових операцій, де технологія блокчейна допомагає боротися в першу чергу з шахрайством. Зараз великим попитом користуються “технарі”, які знають принципи функціонування криптовалют і біржової торгівлі ними, а також володіють мовами програмування, що розбираються в криптографії і технологіях цифрового підпису. Такі фахівці можуть коштувати від 400 000 рублів і вище.

Інтернет-агрегатор страховок Prosto.Insure нещодавно запустив послугу зберігання страховок у блокчейне. Це дозволило уникнути випадків, коли страховик змінює дату страхового договору заднім числом, щоб не платити клієнту. Програма обчислює контрольні суми за кожним договором, шифрує дані поліса і всю інформацію завантажує в розподілений реєстр.

Вимоги до фахівців з блокчейну у фінансовій галузі посилюються. Потрібен також досвід роботи в фінансових компаніях, з шифруванням, цінними паперами, обробкою платежів. Потрібно вміти говорити на фінансовому мовою, знати терміни і аудиторію.

Але на даний момент готових спеціалістів немає. Вузи тільки з початку цього навчального року почали знайомити студентів з технологією блокчейна.