Одна з найвідоміших венчурних фірм Кремнієвої долини тримає значну частину своїх активів у биткоине.

Як повідомляє The Wall Street Journal, посилаючись на кілька джерел, знайомих з ситуацією, Founders Fund належать кілька тисяч биткоинов, розподілених серед фондів компанії.

Під управлінням Founders Fund, заснованої мільярдером Пітером Тілем, знаходяться активи на суму, що перевищує $3 млрд. У минулому компанія зробила кілька надзвичайно вдалих ставок, у тому числі на Facebook, Airbnb і Lyft.

Ще до відкриття Founders Fund Тіль заснував PayPal і займав посаду CEO платіжного гіганта. Спочатку підприємець не вірив у те, що криптовалюта зможе здобути популярність серед широкої громадськості, але пізніше змінив свою думку, спостерігаючи за зростанням екосистеми і усвідомивши, що биткоин може служити «резервної формою грошей».

У жовтні минулого року, коли биткоин торгувався нижче $6 000, Тіль заявив, що криптовалюта володіє видатним потенціалом, оскільки може стати цифровим еквівалентом золота.

Початкова інвестиція Founders Fund биткоин становила від $15 до $20 млн, однак сьогодні це стан вимірюється сотнями мільйонів доларів. Джерело не уточнює, продавала компанія биткоины в минулому або продовжує тримати повну суму.

Як повідомляє WSJ, Founders Fund попередила інвесторів про те, що вкладення грошей у биткоин – це високоризикова операція, однак вони сприйняли пропозицію з ентузіазмом.

«Представник компанії сказав інвесторам, що купи грошей, вкладених в технологічні компанії, підняли їх оцінку до історичних максимумів, з-за чого ризики інвестування в стартапи досягли пікових значень. Биткоин, з іншого боку, в найближчі роки може зрости в кілька разів», – пише WSJ.

Крім прямих інвестицій в биткоин, Founders Fund придбала частки в криптовалютных хедж-фондах MetaStable Capital і Polychain Capital.

До теперішнього часу деякі інституційні інвестори демонстрували готовність вкладати гроші в кріптовалюти безпосередньо. Разом з тим, за деякими оцінками, понад $10 млрд чекають своєї години, щоб потрапити на цей ринок. Приклад такої відомої компанії, як Founders Fund, може справити позитивний вплив на інших інвесторів і допомогти биткоину стати широко визнаним класом активів.

Курс биткоина відповів на цю новину впевненим зростанням і за 2 години піднявся на $1 500, подолавши в процесі рівень $15 000.