PhpMyAdmin – сукупність скриптів написаних на PHP, і забезпечуючих повноцінну, у тому числі віддалену роботу з базами даних MySQL через веб інтерфейс.

Так як, phpMyAdmin дозволяє в багатьох випадках обійтися без безпосереднього введення команд SQL, то робота з базами даних стає цілком посильною задачею навіть для людини досить поверхово знайомою з MySQL.

PhpMyAdmin — веб-застосунок з відкритим кодом на мові PHP із графічним веб-інтерфейсом для адміністрування СКБДMySQL. phpMyAdmin дозволяє через браузер здійснювати адміністрування сервера MySQL, запускати запити SQL, переглядати та редагувати вміст таблиць баз даних. Ця програма користується великою популярністю у веб-розробників, оскільки дозволяє керувати СКБД MySQL без безпосереднього вводу SQL команд через дружній інтерфейс і з будь-якого комп’ютера під’єднаного до інтернету без необхідності встановлення додаткового програмного забезпечення.

На сьогоднішній день phpMyAdmin широко застосовується на практиці. Останнє пов’язано з тим, що розробники інтенсивно розвивають свій продукт, з огляду на всі нововведення СКБД MySQL. Переважна більшість українських провайдерів використовують цей застосунок як панель керування для того, щоб надати своїм клієнтам можливість адміністрування виділених їм баз даних.

Програма розповсюджується під ліцензією GNU General Public License і тому деякі інші розробники інтегрують його у свої розробки, наприклад XAMPP, Denwer.

Ініціатором є німецький розробник Тобіас Ратшіллер (Tobias Ratschiller) і базується, так само як і phpPgAdmin, на аналогічному застосунку MySQL-Webadmin, що виник у 1997 році.

Проект локалізовано понад 50-ма мовами.

Для встановлення phpmyadmin необхідно ввести команду:

sudo apt-get install phpmyadmin

Так як репозиторій свіжий, то пакет phpmyadmin в процесі установки запитає пароль для доступу до бази даних mysql (там він створює свої таблиці з налаштуваннями) і логін і пароль для свого постійного використання.

Після цього перезапускаю апач командою:

sudo /etc/init.d/apache2 restart

провіряю, вводячи в браузері адресу:

http://localhost/phpmyadmin

Усе працює.