Захоплення SIM-карти тепер, схоже, стає ще більш прибутковим для злочинців, які бажають заробити на біткоіни.

20-річний студент коледжу з Бостона, штат Массачусетс, був заарештований в Каліфорнії на початку цього місяця за звинуваченням в участі у банді, яка зламувала номери мобільних телефонів, для того, щоб викрасти понад 5 мільйонів доларів США биткоин та інших криптовалютах.

За даними Motherboard, кількість номерів стільникових телефонів, які бостонський зловмисник по імені Джоел Ортіс і його спільники зламали, використовуючи техніку, звану заміною або захопленням SIM-карти, становили близько 40. З захопленням SIM-карти зловмисники дурять мобільних операторів здійснюючи передачу даних з цільовою на підставну SIM-карту, що знаходиться під контролем злочинця. Отримавши номер, злочинці можуть скидати паролі для доступу до онлайн-рахунків своєї жертви.

Ортіс і його спільники спеціально сконцентрувалися на користувачів кріптовалюти. У травні поточного року Ортіс, як стверджується, вкрав понад 1,5 мільйона доларів США у блокчейн-підприємця. У судових документах повідомляється, що як тільки Ортіс взяв під свій контроль номер мобільного телефону жертви, він скинув пароль адреси електронної пошти перед тим, як отримати доступ до облікового запису.

Полювання за злочинною бандою почалася, коли одна жертва повідомила поліції, що номер його мобільного телефону був вкрадений. На початку цього року жертва була атакована Ортіз, а студент коледжу двічі хакнув номер її мобільного телефону.

З допомогою телекомунікаційного гіганта AT&T слідчі змогли отримати номери мобільних ідентифікатор мобільного обладнання (IMEI) телефонів, якими користувався злодій. Згодом у детективів був доступ до облікових записів електронної пошти, пов’язаних зі смартфонами, звідки вони отримали докази потенційної злочинної діяльності.

Криптовалютные біржі, які, ймовірно, використовувалися Ортісом, були Binance, Bittrex і Coinbase, саме звідти правоохоронці отримали інформацію, яка показує, що злочинець перевів кріптовалюти на суму понад 1 мільйон доларів США.