Буквально недавно ми розповідали про прийняте групою розробників рішенні, незважаючи ні на що провести хардфорк SegWit2x. І ось настільки довгоочікувана подія, за твердженням його ініціаторів, відбулося 28 грудня на блоці 501451.

До достоїнств B2X творці проекту приписують:

-Високу швидкість генерації блоків – 2,5 хвилини;

-Збільшення розміру блоку до 4 МБ;

-Перерахунок складності після кожного блоку;

-Вбудований захист від повторного відтворення транзакцій;

-Застосування алгоритму шифрування X11;

-Унікальний формат адрес.

Примітно, що мав місце хардфорк не може похвалитися загальною підтримкою. Чимало активних учасників криптосообщества налаштовані до нього досить скептично. В першу чергу сумніви в намірах його творців викликає відсутність будь-якого зв’язку між ними та людьми, які стояли за ідеєю оригінального Нью-Йоркського угоди SegWit2x, який був скасований у листопаді.

Дані про членів команди нового хардфорка в принципі дуже мало. Так у можливого засновника проекту і його головного розробника Яапа Терлоу існує лише наполовину порожній профіль в LinkedIn. А доказів його професіоналізму як розробника та участі в реалізації інших проектів у сфері блокчейна взагалі немає.

Ще один член команди нового хардфорка, Донна Хьюз, що представляється в Instagram як «крипторазработчик, експерт у сфері ICO і блокчейна», зовсім недавно була відома там же, але вже в якості «моделі, танцівниці, актриси і ділової жінки».

Ще один вкрай сумнівний факт, зазначений користувачем Reddit, полягає в тому, що обліковий запис проекту на GitHub був створений трохи більше тижня тому і практично неактивний. З зберігається тут коду, що команда розробників має намір зберегти за собою 6 з 21 млн. коін, отриманих в ході форк, тим самим утримуючи більшу частку контролю над проектом.

На поточний момент жодних пояснень від представників B2X за зазначеними фактами не надійшло.

Нагадаємо, що розробники хардфорка обіцяли всім власникам BTC в якості «винагороди за свою прихильність до прогресу» не тільки B2X в пропорції 1:1, але і певну кількість биткоинов, які намайнил в перший рік функціонування мережі сам Сатоши Накамото. Правда, на поточний момент ніякої інформації про те, яким чином будуть виконані ці обіцянки, немає.

Працювати з новою монетою, знову ж таки виходячи з інформації, розміщеної на сайті проекту, будуть гаманці Freewallet і Zuminner, а також ряд криптовалютных бірж. У числі останніх – HitBTC, але підтверджень цим фактом також поки немає.