На тлі новин про посилення законодавства по відношенню до майнер великі гравці на китайському ринку переносять операції за кордон.

Однією з таких компаній є Bitmain, яка управляє двома найбільшими пулами в Китаї – BTC.com і AntPool. Як повідомив в інтерв’ю Bloomberg співзасновник Bitmain Джихан Ву, зараз компанія займається організацією штаб-квартири в Сінгапурі і вже проводить майнінгові операції в Канаді і США.

«Ми вибрали Канаду з-за низької вартості виробництва, а також стабільності політичної ситуації в країні», − заявив Джихан Ву, повідомивши, що розглядалися також майданчики в Ірані і в Росії.

Третій за величиною майнинговый пул в Китаї BTC.Top також відкриває майданчик у Канаді, а ViaBTC, який знаходиться на четвертому місці, вже здійснює операції Ісландії та США. Всі ці дії показують, як колись домінуюче становище Китаю на ринку криптовалют поступово втрачає свої позиції у зв’язку з погіршенням ставлення політиків до цієї індустрії.

Чутки про посилення законодавства по відношенню до майнер в Китаї з’явилися на самому початку нового року. Згідно анонімним джерелам, 3 січня Народний банк Китаю провів нараду, на якій обговорювалися заходи по забороні майнінгу биткоинов до певного терміну. Згодом банк спростував цю інформацію через видання Caixin. Разом з тим, видання підтвердило інформацію про плани регуляторів відмовити майнер в існуючих податкових пільг і постачання дешевої електроенергії. Зараз китайські компанії відповідають за 70% хеш-потужностей по майнингу биткоинов в світі.