За словами со-президента Mastercard в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні MasterCard позитивно ставиться до ідеї використання національних цифрових валют випущених центральними банками. Старший виконавчий директор MasterCard Арі Саркер, що “якщо уряду захочуть створити національну цифрову валюту, ми будемо дуже раді розглянути варіанти роботи з нею”

Поки вони підтримуються регулятором і і володіють внутрішньою цінністю, не є анонімними, відповідають всім нормативним вимогам, я думаю, що нам буде цікаво працювати з такою валютою.

Аджай Банга, генеральний директор MasterCard, восени минулого року заявив, що MasterCard знайде «спосіб бути в грі», якщо уряди вирішать випустити національні кріптовалюти, всі інші кріптовалюти, на думку генерального директора, є сміттям

Ідея створення національних криптовалют обговорюється в декількох країнах. Найпомітнішою і єдиною реалізацією є венесуельський «Petro», який нещодавно був випущений урядом президента Мадуро.

Саркер також заявив, що MasterCard в даний час в рамках пілотної програми в Японії та Сінгапурі працює c биткоином, але при цьому програма включає в себе як компоненти KYC, так і AML:

Ми не торгуємо биткоинами через мережу MasterCard. Це пілотна програма і ми повністю усвідомлюємо репутаційні ризики.

Mastercard також подала заявку на патент, в якому описується технологія здійснення миттєвих платежів на базі блокчейн в листопаді минулого року, а представник MasterCard зазначає, що MasterCard Labs подала заявку на більш ніж 30 патентів, пов’язаних з технологією блокчейн і криптовалютами.

MasterCard Labs працює над технологією блокчейн, яка буде підтримувати широкий спектр варіантів використання, в тому числі, але не виключно для міжбанківських платежів, відстеження зобов’язань по фінансуванню, обміну даними про клієнтів в рамках боротьби з відмиванням грошей між довіреними сторонами».