У ньому йдеться, що гроші були зібрані «на розвиток блокчейна TON, розвиток і підтримку Telegram Messenger та на інші цілі». Пропонована до купівлі цінний папір охарактеризована як «угода на купівлю кріптовалюти», а сам документ підписаний Павлом Дуровим.

Зазначене в документі значення відповідає сумі, яку Telegram мав намір залучити в ході пресейла свого ICO за участю венчурних фірм і лідерів інвестиційного співтовариства. Спочатку організатори збиралися обмежитися $600 млн, однак ажіотаж змусив їх підняти планку до $850 млн.

Згідно з інформацією TechCrunch, ще $600 млн Telegram має намір зібрати в березні в ході публічної продажу квитків. Буде це значення також змінено, поки невідомо. Bloomberg раніше припускав, що друга частина кампанії може бути розширена до $1,15 млрд. Таким чином, загальний обсяг залучених коштів може скласти $2 млрд.

У будь-якому випадку, навіть на стадії пресейла ICO Telegram вже перевершує всі кампанії, що проводилися в галузі до цього.

Продаж квитків являє собою перший випадок залучення капіталу месенджером Telegram ззовні. До цього моменту розроблення проекту велася на власні кошти Павла і Миколи Дурових.

Раніше «Відомості» повідомляли, що інвестори, яким пощастило потрапити в pre-ICO Telegram, перепродують свої частки з націнкою, в той час як Bloomberg писав, що досвідчені гравці від пропозиції месенджера відмовляються. Популярність цього ICO і відсутність офіційної інформації призвело до поширення величезної кількості шахрайських схем, організатори яких під усілякими приводами запрошували інвесторів вкласти свої кошти в платформу TON, при цьому не маючи до неї жодного відношення.

Мінімально життєздатний продукт TON повинен з’явитися вже у другому кварталі цього року, в той час як повномасштабний запуск платформи відбудеться тільки в наступному році.