Співзасновник Ethereum Віталік Бутерин анонсував початок двох фінансування програм, спрямованих на вирішення проблеми масштабування мережі, що стає все більш актуальним на фоні кількості транзакцій, що доходить до 1 млн в день. За його словами, масштабування мережі — найважливіший технічний виклик, з яким розробники повинні впоратися до активного впровадження блокчейн-додатків.

Акцент програм буде зроблений на два напрямки: фрагментація даних і дворівневі протоколи поверх блокчейна. Фінансування з них складе від $50 тисяч до $1 млн і в основному буде покривати витрати на розробку рішень.

У повідомленні Бутерина даються посилання на додаткові матеріали за даними напрямками та технологічні приклади. Деталі, включаючи строки, умови та схеми платежів будуть обговорюватися з учасниками програми.

Бутерин підкреслює, що розміри грантів за даними програмами набагато вище, ніж у попередніх проектів — і від них очікується більш значний результат.

Ми запрошуємо до участі незалежні команди розробників, компанії, університети та академічні групи. Ми розуміємо, що різні групи аплікантів можуть вимагати різних підходів і процесів і готові бути гнучкими, щоб задовольняти індивідуальним вимоги команд.

Нагадаємо, що на початку листопада Віталік Бутерин розкрив довгостроковий план на 3-4 роки з технічного розвитку мережі Ethereum, в центрі уваги якого знаходиться ідея про фрагментації даних. У дорожній карті йдеться і про інших ідеях. Наприклад, про плани по апгрейду віртуальної обчислювальної машини Ethereum (EVM), розвитку eWASM, більш швидкої синхронізації з мережею клієнтів без збереження стану (stateless clients).