Співзасновник Apple Стів Возняк: Биткоин надійніше золота або долара

Співзасновник Apple Стів Возняк вже говорив, що вірить в кріптовалюти і їх майбутнє. Виступаючи в Лас-Вегасі на конференції Money20/20, він заявив, що биткоин здається йому більш надійним інструментом, ніж золото і долар.

Фіатні валюти, що підтримуються урядами держав, здаються Возняку менш перспективними, ніж биткоин. «Існує певна кількість биткоинов, і воно не зміниться», — пояснив він. Возняк додав, що влада США можуть надрукувати скільки завгодно доларів, і це робить державну валюту «в деякому сенсі фальшивою».

Це стосується і золота, яке продовжують добувати люди. «Можливо, у світі є обмежена кількість золота, але биткоин набагато більш математичен — ніхто не може змінити математику», — сказав він. Возняк зізнався, що завжди захоплювався цифровими валютами, але не до кінця розумів, як вони працюють, і розібрався в цьому нещодавно.

Також Возняк впевнений, що в майбутньому люди звикнуть до блокчейну і почнуть впроваджувати його повсюдно. Він порівняв поява технології з винаходом комп’ютерів, які спочатку теж застосовувалися не скрізь. Возняк привів у приклад міжнародну торгівлю: застосування блокчейна у цій сфері допоможе зробити всі операції законними і прозорими, упевнений він.

На початку жовтня Возняк виступив з лекцією в МДУ. Тоді він сказав, що «в один прекрасний день криптовалюта стане світовим стандартом». В ході лекції співзасновник Apple пояснив, чому не боїться штучного інтелекту: він вважає, що машини недостатньо розвинені і не становлять загрози для людини.