Що можна купити за все биткоины світу?

Ще один день, ще один долар, ще один історичний максимум ціни і ринкової капіталізації биткоина. Це стає все більш вражаючим – наші віртуальні гроші стають все дорожче і дорожче. Давайте пофантазуємо на тему того, що ж можна було б придбати, маючи в своєму розпорядженні всі биткоины світу.

Трохи про цифрах

Биткоин нещодавно досяг історичного максимуму в 4490 доларів. Пізніше його вартість на короткий час падала нижче 4000 доларів, а потім знову злітала приблизно до 4100 доларів, де і перебуває зараз. Це означає, що ринкова капіталізація в якийсь момент досягла 73.5 мільярдів доларів (зараз вона дорівнює приблизно 68 мільярдів). Крім того, щодня майнеры видобувають близько 1800 BTC, що додає до загальної капіталізації биткоина 7.4 мільйона доларів за поточним курсом.

Серйозні гроші

Середньостатистичній людині досить складно уявити такі суми. А особливо уявити, що ж можна купити за такі гроші. Проводити аналогію з автомобілями безглуздо – не ті масштаби. Найдорожчі серійні автомобілі світу коштують менше 5 мільйонів доларів. Уявіть собі 15 000 машин Koenigsegg CCXR Trevitas. Не дуже допомогло, так? Навіть якщо брати найдорожчі класичні машини, наприклад Ferrari 250 GTO 1962 року за ціною в 38.5 мільйонів доларів за штуку, все одно доведеться поставити в ряд 2 000 таких автомобілів.

Нерухомість? Яхти? Замок за биткоины?

Найдорожчий у світі будинок коштує «всього лише» 1 мільярд доларів. Хоча така будівля і будинком назвати складно – в ньому 27 поверхів, скоріше це хмарочос, а не сімейний особняк. Ну і для того, щоб в ньому пожити, доведеться переїхати в Мумбаї. Якщо вам не потрібно весь будинок, і ви віддаєте перевагу Монако, а не Мумбаї, всього за 335 мільйонів доларів ви можете придбати пентхаус в Tour Odeon. Всі биткоины в світі оплатять вам 220 таких пентхаусів, по 3000 квадратних метрів кожен.

Раз зайшла мова про Монако, гріх буде не згадати про найдорожчою приватній яхті в світі, вартістю 4.5 мільярда доларів. Вона не особливо велика, всього 30.5 метрів в довжину, але коштує дорожче, ніж якщо б була зроблена з золота, і не зовсім підходить для візуалізації вартості всіх биткоинов в світі. Яхта Абрамовича, друга за дорожнечею в світі, в 5 разів більше, але варто всього лише 1.9 мільярда доларів. На всі биткоины можна було б прикупити 38 таких яхт.

Найдорожчий приватний острів коштує «всього лише» 160 мільйонів доларів, він належить Таїланду, а його площа – 445 154 квадратних метрів.

Так що ж купити?

Можна брати масштабніше, наприклад, придбати яку-небудь велику компанію. Кілька днів тому за все биткоины цілком можна було купити собі PayPal за 69 мільярдів доларів, і залишку вистачило б майже на всю перераховану вище розкіш.

Максимальна капіталізація биткоина дає можливість купити Adobe (73.6 мільярда доларів) або Netflix (73.8 мільярда доларів). За даними Світового банку, ринкова капіталізація биткоина вище, ніж ВВП Оману… а вони купаються в нафті, і значно перевищує ВВП багатьох країн Європи!

Якщо чутки правдиві та у Сатосі Накамото є 1 мільйон биткоинов, це робить його багатшим Дональда Трампа, капітал якого оцінюється в 3.5 мільярда доларів. За всі биткоины в світі можна було б придбати 21 імперію Трампа… Або всього 7 Трамп, хто знає? Його заощадження є не меншою таємницею, ніж заощадження Сатосі.