Що буде з биткоином після впровадження SegWit і Lightning?

На сьогоднішній день активація рішення Segregated Witness є одним з найбільш очікуваних подій у тривалому протистоянні масштабування биткоина. Як не дивно, Segwit вже активовано в декількох альткойнах, в тому числі в Litecoin, однак в мережі биткоина, для якої він був спочатку розроблений, цього поки не відбулося.

Однак, головне криється не в самій технології SegWit, а в нових розробках, які будуть розгортатися з її допомогою в блокчейне Биткоина. Технологія Segregated Witness (SegWit), що вирішує проблему пластичності транзакцій та інші проблеми безпеки і масштабування, стане ключем до ефективного і безпечного запуску мережі Lightning Network.

Lightning – це рішення другого рівня, тобто надбудова над блокчейном, що з 2016 року широко обговорюється в співтоваристві биткоина. Запуск Lightning і платформ на її базі були відкладені через затримку в активації SegWit.

Після активації SegWit, яка відбудеться 22 або 23 серпня, рішення Lightning Network зможе бути безпечно запущено в блокчейне Биткоина. Що ж принесе активація SegWit і запуск Lightning биткоину та його користувачам?

Перший і найбільш очікуваний результат – це розвантаження черзі непідтверджених транзакцій і прискорення проведення платежів в биткоинах. Уже понад півроку затримки в кілька годин, а іноді і днів, стали звичними для активних користувачів, і вирішення цієї проблеми з нетерпінням чекає вся спільнота. Використання Segregated Witness підвищить пропускну здатність блокчейна з 4-7 транзакцій в секунду до 7-15, а Lightning – до тисяч транзакцій в секунду.

Найважливішим наслідком вирішення проблеми пропускної здатності буде значне зниження транзакційних комісій, які зараз вже становлять кілька доларів, тоді як два роки тому середня комісія не перевищувала декількох центів. Власне активація SegWit дасть не надто значний результат, так як місткість блоку в середньому повинна підвищитися на 70%, і приблизно на стільки ж впадуть комісії. Втім, цей процес може затягнутися на тижні і навіть місяці – все залежить від переходу на SegWit пулів і великих платіжних операторів. Значно більший ефект принесе використання Lightning Network – комісії можуть знову стати сміховинно малими.

За рахунок можливості обробки маси невеликих транзакцій за межами основного блокчейна Биткоина, Lightning створює інфраструктуру, в якій користувачі і компанії зможуть здійснювати мікротранзакції, що давно стали нереальними в основному блокчейне Биткоина з його відносно високими комісіями.

Запуск гаманців на базі Lightning для здійснення вже забутих мікроплатежів в биткоинах, які будуть зосереджені виключно на надання більш дешевих і більш безпечних способів перекладів, значно збільшить популярність биткоина.

Ще один наслідок запуску Lightning, яка і зараз важко оцінити – це спрощення прямих транзакцій між блокчейнами, без використання обмінних сервісів. Таким чином, централізовані біржі та обмінники можуть отримати дуже сильний удар, позбувшись великої частини торгових обсягів.

Зрозуміло, як і у будь-якій технології, у Lightning є і зворотна сторона. В першу чергу, здійснення основної маси транзакцій поза блокчейна завдасть удару по двом основним принципам, на яких колись був заснований Биткоин – прозорості платежів і децентралізації. Але це вже інша історія.

Активація SegWit і зростання курсу биткоина

Настав час поговорити і про більш практичні речі, тобто про те, як всі ці нововведення вплинуть на саму важливу для власників биткоинов цифру, а саме – на біржові курси.

Биткоину ще тільки належить скуштувати плоди активації Segregated Witness. Для порівняння, у травні цього року Лайткойн став першою великою криптовалютой, активировавшей SegWit. У той час ніхто не міг передбачити, які будуть результати. І це зрозуміло, адже рішення було розроблено для биткоина, а лайткоин не відчував проблеми масштабування.

Тим не менше, після оголошення про впровадження SegWit ситуація для

лайткойна докорінно змінилася, і в наступні три місяці ціна на цю криптовалюту піднялася більш ніж у десять разів до долара і в п’ять разів до биткоину. Після Нью-Йоркського угоди, коли стало ясно, що SegWit буде працювати і в Биткоине, пара LTC/BTC почала зниження, внаслідок чого лайткоин втратив більшу частину відвойованих у старшого брата переваг. Однак, із-за загального зростання криптовалют, ціна LTC в доларах утрималася вище 40$.

Що стосується биткоина, то для нього все ще попереду. Судячи з усього, після активації нас чекає багато цікавого. Биткоин почне масштабуватися, транзакції подешевшають (хоча в перший час незначно). Зникнуть основні проблеми із затримками підтвердження транзакцій. Принаймні, саме цього чекає від активації більшість людей. Відбудеться все, як задумано, покаже час.

Якщо биткоин піде шляхом лайткойна, в найближчі кілька місяців його ціна може сильно зрости. З іншого боку, багаторазового зростання чекати не слід – 2017 рік вже став для биткоина доленосним.

Безсумнівно, активація SegWit вплине на ціну в позитивну сторону. Однак ніхто не може знати, як поведуть себе ринки в довгостроковій перспективі. Згідно з оптимістичними прогнозами, якщо ціна биткоина збільшиться вдвічі, то до кінця цього року вона досягне позначки в 8000 доларів.

Однак, досить часто криптовалютные (та інші) ринки реагують на великі події не так, як від них очікують. Люди можуть придбати криптовалюту під впливом ситуації і продати після активації. Крім того, зростання биткоина в останні місяці відбувався саме на очікуваннях від активації SegWit, а це означає, що багато трейдерів вже відкрили довгі позиції і чекають слушного моменту для фіксації прибутку. Багато хто вважає вже стався зростання надмірним, а ринок перегрітим, і почнуть продажу при першій ознаці серйозної корекції. Тому, що рух курсу безпосередньо після активації SegWit може бути найнесподіванішим.