Масштабування в мережі Bitcoin вже досить давно є предметом серйозних дискусій. Коли з’явилися монети Bitcoin Cash, здавалося, що ця проблема буде вирішена раз і назавжди.

Завдяки методу масштабування, BCH є самою функціональною версією Bitcoin. Тим не менш, в найближчому майбутньому може відбутися ще одне серйозне оновлення, яке забезпечить збільшення блоків до 32 МБ.

В даний час мережа Bitcoin Cash підтримує розмір блоків 8 МБ, але цей параметр доступний для дуже малої кількості майнинговых пулів і постачальників послуг. Наприклад, сервіс Antpool тільки почав добувати 4MB, тому ще є до чого прагнути. Якщо поточний темп зростання мережі продовжиться, досягнення блоків розміром 8 МБ — це тільки питання часу.

Щоб протистояти будь-яким майбутнім проблем у цьому відношенні, співтовариство розробників Bitcoin Cash думає про збільшення розміру блоку до 32 МБ в цьому році.

Після такого рішення виникає питання, чи зможуть найбільші майнінгові пули підтримувати такий розмір блоків. Особливо це стосується китайських провайдерів, які вже на даний момент значно відстали від поточних показників масштабованості.

Перехід на 32 МБ можна вважати серйозним зростанням, при цьому важливо врахувати, який вплив він матиме на екосистему майнинговых компаній в найближчі місяці і роки.

Розгортання нового клієнта, що підтримує розмір блоку 32 МБ, може відбутися вже 15 травня цього року, хоча в дорожній карті сказано, що таке оновлення не може бути виконане до 15 листопада 2019 року.

Очевидно, що це нове збільшення розміру основного блоку вимагає певної кількості часу, який піде на тестування і підтримку з боку співтовариства Bitcoin Cash.

Раніше команда Bitcoin Unlimited підтверджувала, що для мережі Bitcoin можливе збільшення розміру блоку до 32 МБ. Цей варіант був «вимкнуто» та розробники повідомили, що мережа Bitcoin в найближчому майбутньому не буде використовувати які-небудь рішення для масштабування, оскільки в кінцевому підсумку вони можуть виявитися неправильним вибором.