Протягом останніх кількох днів користувачі биткоина можуть спостерігати істотне зниження розміру комісії за транзакції, а також загальне зниження розміру мемпула з непідтвердженими транзакціями.

Так, якщо ще в кінці минулого тижня для підтвердження транзакції в наступному блоці було достатньо заплатити 10-12 сатоши / байт, до ранку вівторка цей показник знизився майже в 10 разів.

Як зазначає в Twitter користувач Armin van Bitcoin, сьогодні для підтвердження транзакції в наступному блоці буде достатньо заплатити 1-2 сатоши / байт.

В якості джерела він наводить дані сайту jochen-hoenicke.de. Таким чином, зазначає Armin van Bitcoin, середня вартість транзакції в доларовому еквіваленті на сьогоднішній день складає всього $0.25 – дійсно драматичне зниження у порівнянні з $30 — $40, які користувачам доводилося платити ще наприкінці грудня / початку січня.

Частково такі показники пояснюються і загальним зниженням вартості биткоина, проте абсолютно очевидно, що помітно впав і сам розмір комісійних: ще три-чотири тижні тому для швидкого підтвердження транзакції доводилося платити більше 100 сатоши / байт.

Також можна припустити, що помітно знизився і обсяг спам-транзакцій у мережі, про наявність яких користувачі говорили вже досить довгий час, звинувачуючи в цілеспрямованої атаки представників Bitcoin Cash.

Також варто звернути увагу і на мемпул: сьогодні його розмір становить менш 40Мб, хоча ще в середині січня цей показник доходив до 140Мб.

Додамо, що відсоток SegWit транзакцій у мережі биткоина, які також допомагають знизити розмір комісійних, минулої неділі досяг рекордного показника в 18.3%. Станом на ранок вівторка, 30 січня, їх частка в загальному обсязі транзакцій оцінюється в 16%.

Зростання числа SegWit-транзакцій також допоможе більш широке прийняття рішення великими компаніями і процесингами начебто Coinbase, Blockchain.info і Bitpay.

Раніше в цьому місяці на сайті Change.org була запущена петиція із закликом до Coinbase прискорити процес імплементації SegWit. На сьогоднішній день її підписали вже більше 12 тисяч чоловік.