Протокол ZeroLink обіцяє повну анонімність биткоин-транзакцій

Розробники Samourai Wallet і Hidden Wallet представили створений спільними зусиллями протокол ZeroLink, який, за їх заявою, забезпечить повністю анонімне використання биткоина.


Як говориться в блозі розробника Hidden Wallet nopara73, незважаючи на те, що існують ефективні та недорогі технології, спрямовані на забезпечення анонімності користувачів кріптовалюти, також існує і безліч способів деанонімізація, наприклад, мережевий аналіз. Саме з цієї причини при створенні ZeroLink був задіяний Wallet Privacy Framework, який об’єднав в собі з функціонали гаманців для пре – і пост-міксингу, а також саму технологію мікшування монет.

Як відзначає розробник Hidden Wallet, якщо функціонал пре-міксингу може бути доданий в будь-який гаманець без будь-яких обмежень, то гаманці для пост-міксингу вимагають високого рівня конфіденційності при виборі монет, приватності транзакцій і відновлення балансу, індексації входів і виходів транзакцій та їх транслюванні.

Рекомендації і вимоги, що пред’являються до гаманців для пре – і пост-міксингу, і лягли в основу Wallet Privacy Framework, і можна використовувати більшість відомих технологій мікшування начебто CoinShuffle,CoinShuffle++ або режим Classic Tumbler в TumbleBit. У той же час ZeroLink пропонує власну технологію мікшування — Chaumian CoinJoin.

Таку назву було прийнято з причини того, що в описі CoinJoin, які Грегорі Максвелл вперше дав у 2013 році, вже містилася коротка згадка цієї технології. Як тоді писав Максвелл у розділі FAQ, більш складні імплементації CoinJoin можуть бути засновані на схемі сліпий підписи Девіда Чаума (David Chaum).

Як пише nopara73, використання сліпий підписи відбувається наступним чином:

«Користувачі підключаються, надають входи і адреси обміну, а також криптографічно затемнену версію адреси, на який повинні надійти їх монети, після чого сервер підписує токени і повертає їх. Користувачі переподключаются в анонімному режимі, демаскують вихідні адреси і повертають їх серверу. Сервер може бачити, що всі виходи були ним підписані та надійшли від валідних учасників. Після цього користувачі знову переподключаются і підписують транзакції». Повний раунд міксингу при цьому проходить за лічені секунди і коштує зовсім недорого, а анонімність, якщо це необхідно, може поширюватися набагато далі, що окрема CoinJoin-транзакція.

«Чому ж ніхто не створив цю технологію раніше, якщо вона така хороша? Частково причина в тому, що домогтися гарного захисту від DoS-атак по-справжньому складно. Проте з 2013 року багато чого змінилося, і ми вже не живемо в просторі із нульовими комісіями на биткоин-транзакції. Як виявилося, якщо комісії будуть утримуватися на рівні $1, це буде досить елегантний спосіб зробити спроби порушити процес міксингу економічно невигідними», — пише nopara73. Зараз технологію ZeroLink, крім Hidden Wallet, має намір імплементувати Samourai Wallet, також повідомляється, що інтерес до її імплементації виявляє і Breeze Wallet, який також вніс сво внесок у розробку.

В блозі Samourai Wallet серед інших контриб’юторів називаються Адам Гібсон і Кріс Белчер з JoinMarket, Етан Хейлман з TumbleBit і Крістов Атлас з Open Bitcoin Privacy Project.