Якщо за запитом “биткоин” передбачувано лідирують Росія, Україна, Казахстан і Білорусь, то за його англомовній версії в лідери вийшли ПАР, Словенія, Нідерланди, Австралія і Сінгапур, тобто в більшості своїй розвинені економіки. Раніше цей список складався переважно з африканських країн.

Схожу динаміку демонструє і Ethereum. І хоча друга найбільша криптовалюта змогла утримати позиції на початку січня, це не вберегло її від падіння в середині лютого. Зараз Google оцінює пов’язаний з нею пошукової запит до 29 балів.

Для Ripple ситуація виглядає ще більш цікавим чином. Досягнувши піку в грудні, популярність кріптовалюти почала різко падати і тепер становить лише 14% відносно попередніх значень.

Хоча сказати напевно, викликає падіння цін криптовалют зниження інтересу до них або навпаки, досить складно, очевидно, що два цих показника взаємопов’язані, однак це не всі дані, які можна використовувати для аналізу що відбуваються останнім часом змін.

Так, наприклад, в мережі биткоина кількість транзакцій, що здійснюються за один день, впало до 150 000 штук. Порівнянними показниками криптовалюта характеризувалася близько двох років тому.

У той же час, в мережі Ethereum відбувається в середньому по 730 000 транзакцій, що відповідає значенням грудня.

До іншим даними, які дозволяють будувати якісь припущення, можна віднести і активність в соціальних мережах, яка також переживає спад, зазначає портал Trustnodes, додаючи, що поведінка інвесторів і користувачів, по всій видимості, має циклічний характер, а за підйомом цін і популярності слід неминучий період відносного спокою, через який ми зараз проходимо.