7 березня у Сьєрра-Леоне відбулися перші в світі вибори президента з використанням технології блокчейн.

В процесі підготовки до виборів брав участь швейцарський стартап Agora, надав приватний блокчейн, розробкою якого він займався останні 2 роки. Подібні блокчейны дозволяють їх творцям призначати учасників, які мають право проводити валідацію блоків або приймати рішення.

У цьому випадку використання приватного блокчейна дозволило безпечно передавати інформацію перевіряється розподілений реєстру, операторами нсд в якому виступали Червоний Хрест, Швейцарська вища технічна школа, Фрібурзький університет та інші. Вони взяли на себе роль гаранта правильності кожного бюлетеня і звичайно результату голосування.

Для Сьєрра-Леоне ці вибори виявилися знаковими не тільки тому, що в їх процесі використовувався блокчейн, але й тому, що це був перший випадок в історії країни, коли реальні шанси на перемогу мали більше двох кандидатів. Історично з 1961 року партія Всенародного конгресу і Народна партія Сьєрра-Леоне займали більшу частину місць у парламенті. На цей раз в бюлетенях були вказані імена 16 кандидатів.

За словами СОО Agora Джарона Лукасевич, використання блокчейна в процесі виборів дозволяє не тільки знизити ризики втручання в процес голосування, але і мінімізувати витрати, а також організувати більш швидке оприлюднення результатів.

«У майбутньому на всіх виборах буде використовуватися блокчейн. Блокчейн – це єдина технологія, яка здатна запропонувати повністю прозору платформу для доказово чесних виборів», – пояснив він.

Нагадаємо, що раніше Всеросійський центр вивчення громадської думки пообіцяв задіяти блокчейн на виборах президента РФ для фіксації даних на виході з виборчих дільниць після голосування.