Блокчейн універсальний, тому існує величезна кількість варіантів його застосування. З його допомогою можна проводити вибори, реєструвати паспорта та дипломи, створювати універсальні децентралізовані бази, а ще ця технологія може стати в нагоді для захисту месенджера Telegram від блокувань. І схоже, саме в цій якості Павло Дуров і збирається використовувати блокчейн в найближчому майбутньому. Про це в матеріалі hi-news.

Для Telegram питання захисту від блокувань дуже важливий. Уряди багатьох країн вимагають від Дурова забезпечити спецслужбам доступ до листування, мотивуючи це боротьбою з терористами і необхідністю боротьби з корупцією. В іншому випадку чолі Telegram погрожують штрафами, блокуванням месенджера і іншими неприємними наслідками.

Напередодні Нового року влада Ірану почали блокування Telegram із-за протестів населення країни. Додаток, на думку влади, широко використовується протестувальниками для координації дій, і це незважаючи на те, що раніше адміністрація Telegram заблокувала велике протестний співтовариство за заклики до насильства.

Про те, що команда Telegram працює над створенням інструменту обходу блокувань на блокчейне, Дуров повідомив у своєму твіттері. Як саме розробники збираються використовувати блокчейн, поки залишається загадкою. Тим не менш, він зазначив, що вже в першому кварталі 2018 року відбудеться великий анонс. Ймовірно, саме він зможе пролити світло на новітню розробку компанії.

Використання блокчейна дозволить не тільки захистити Telegram від злому, але і зможе в майбутньому допомогти впровадженню в месенджер інших корисних функцій, наприклад, запровадження можливості здійснювати грошові платежі і перекази прямо всередині програми.