З часу створення биткоина Сатоши Накамото сталося кілька модифікацій протоколу, що лежить в його основі.

Як наслідок, з оригінального протоколу за допомогою форков були створені зовсім нові проекти. Серед них Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, творці кожного з яких заявляли про певні поліпшення биткоина.

В даний час блокчейн биткоина має ряд слабких місць. Це викликає масу критики у бік головного і самого популярного існуючого блокчейна. Не дивно, що ще з початку сам Сатоши заявив, що він відкритий до обговорення своєї ідеї. Властиві биткоину слабкі місця призвели до того, що протистоять групи почали заявляти про можливе усунення биткоина як кріптовалюти № 1.

Черговий хард-форк – Bitcoin Atom

Блокчейн биткоина чекає новий хард-форк. Його планує провести анонімна команда, яка заявляє про дотримання оригінальних принципів Сатоши Накамото при створенні Bitcoin Atom (BCA).

За словами лідера команди, який побажав зберегти анонімність, буде надано рішення двоїстої проблеми швидкості і вартості. Протокол буде працювати на він-чейне і офф-чейне (тобто, lightening і атомарні свопи). Він зазначає, що, хоча централізація не є значною слабкістю биткоина, ризики, створювані біржами, через які зазвичай відбуваються транзакції в криптовалюте, створюють занепокоєння для галузі.

«Централізація не так помітна, а проблема основного перекладу вартості в криптовалютном світі полягає в біржах. Централізовані біржі можуть піддатися хакерській атаці або зникнути, їх також можуть закрити регулятори. А децентралізовані біржі, як Etherdelta, не торгують биткоинами, а тільки токенами ERC-20. І навіть незважаючи на це вони можуть постраждати від хакерської атаки», – зазначив він.

За заявами команди Bitcoin Atom, вони включили функціональні можливість бірж на рівні протоколу ноди самого биткоина, тому ніхто, крім самої системи, не зможе контролювати обмін.

Цей протокол буде поєднувати Proof of Work і Proof of Stake, засновані на старій кодової базі биткоина, на відміну від подібних варіантів виконання, що з’явилися раніше.

Форк планується провести між 24 і 25 січня 2018 року на блоці 505 888.