Обвал биткойн увійшов у список «шокуючих прогнозів» Saxo Bank на 2018 рік

Експерти Saxo Bank опублікували традиційний список провокаційних і шокуючих прогнозів на 2018 рік, включивши в нього, серед іншого, крах биткоина.

В 2018 році на світову економіку очікує хвиля потрясінь, в число яких може увійти ослаблення незалежності і контролю американського та японського центробанків, обвал фондового індексу S&P 500, політична напруженість в Євросоюзі і втрата інтересу інвесторів до биткоину.

Прогноз Saxo Bank представляє собою список передбачуваних подій, фактичну ймовірність яких слід розглядати на рівні 10% або вище.

«Ми вважаємо, що підозріло низька волатильність 2017 року не повториться. Економіка і біржі немов запасалися енергією для потрясінь 2018 року. Тому деякі наші прогнози прямо вказують на загрозу того, що накопичена зайва фінансова «благодушность» призведе до того, що «міхур волатильності» вибухне», — йдеться в документі.

Одним з головних подій наступного року, на думку Saxo Bank, стане ослаблення незалежності Федеральної резервної системи (ФРС) США.

«Історично склалося, що ступінь незалежності ФРС США визначалася потребами і політиками федерального уряду. У 2018 році очікується її значне послаблення, так як Вашингтон планує обмежити доходи держави перед загрозою обвалу ринку боргових зобов’язань», — припускають експерти.

Ситуація буде ускладнюватися відсутністю бюджетної дисципліни та величезним дефіцитом бюджету в результаті зниження податків республіканцями, який буде лише посилюватися у міру настання рецесії в США.

Крах биткоина

Як прогнозує Saxo Bank, політика Росії та Китаю щодо криптовалют в підсумку призведе до обвалу биткоина, хоча перед цим його буде чекати значне зростання.

«Протягом більшої частини 2018 року курс биткоина продовжить рости, і рости стрімко, проте Росія і Китай своїми діями в кінцевому підсумку викличуть його обвал», — вважають аналітики.

Saxo Bank прогнозує, що на певному моменті в 2018 році ціна биткоина перевищить $60 000, а ринкова капіталізація першої кріптовалюти складе більше $1 трлн.

«Проте зовсім скоро у феномену під назвою «биткоин» виб’ють грунт з-під ніг: Росія і Китай швидко виходять з гри і навіть забороняють у себе несанкціоновані кріптовалюти. Росія стає офіційним гравцем на полі криптовалют, щоб впливати на розробку протоколів, і зміщує центр уваги з биткоина з метою втримати російський капітал в країні. Аналогічно діє і Китай», — йдеться в прогнозі.

В результаті, на думку експертів, до початку 2019 році биткоин очікує стрімке падіння до $1000.

Нефтеюани, падіння S&P 500 і «домашні» сварки в ЄС

Також в список шокуючих прогнозів Saxo Bank увійшло початок висновок нафтових контрактів у китайських юанях на Шанхайській міжнародній енергетичній біржі, і цей крок буде мати величезні геополітичні та фінансові наслідки.

Також прогнозується падіння індексу S&P 500 схоже обвалу 1987 року, і пов’язане воно з скороченням балансу активів ФРС США і обсягу покупки активів ЄЦБ з 1 січня.

Saxo Bank вважає, що в 2018 році посилиться дипломатична напруженість між Західною і Східною Європою з-за проблем експатів, квот на мігрантів і демократичних цінностей, та одночасно з цим в наступному році ми станемо свідками несподіваного відродження ПАР, яке призведе до політичного та економічного процвітання регіону.

Ще один прогноз стосується жінок у бізнесі: на думку Saxo Bank, вони будуть стрімко захоплювати владу в корпораціях. Вже зараз жінки часто мають більш високу освіту, і якщо сьогодні представниці прекрасної статі притаманні 32 компаніях зі списку Fortune 500, в 2018 році таких корпорацій буде в два рази більше.

«З упевненістю можна сказати, що якщо будь-яка з наших передбачень у 2018 році збудеться, світ опиниться в абсолютно новій ситуації», — наголошується в прогнозі.

Нагадаємо, рівно рік тому в список «провокаційних прогнозів» Saxo Bank на 2017 рік увійшов зростання вартості биткоина. Втім, навіть тоді експерти вважали, що криптовалюта зросте в ціні максимум до $2100.