Нобелівський лауреат з економіки – Пол Кругман заявив про те, що його позиція щодо цінності цифрових активів є скептичною і швидше за все, вже в найближчому майбутньому, може відбутися крах криптовалют. Подібний результат подій він пояснює тим, що криптовалютные активи мають високі транзакційні витрати. Крім цього, вони ні до чого не прив’язані.

У своєму дослідженні він описує, як історія грошових коштів повільно відходила від золотих і срібних монет до банкнот. Тепер грошова система представлена кредитними картами та іншими “цифровими методами”.

За словами вченого, всі ті, хто вітають кріптовалюти, до кінця не розуміють, яку саме проблему повинні вирішити. Дати чітку відповідь на це питання не може і сам дослідник. Крім цього, Кругман вважає, що відсутність прив’язки цифрових активів до чого-небудь, рано чи пізно призведе до краху всього ринку.

Економіст припускає, що після краху криптовалютного ринку, залишитися може тільки Bitcoin. На його думку, даний цифровий актив буде застосовуватися для здійснення угод на «чорному» ринку, а також для ухилення від сплати податків.

В завершенні своєї думки, нобелівський лауреат говорить про те, що всі його припущення можуть виявитися помилковими і закликає представників криптовалютного спільноти довести йому протилежне. Зокрема він говорить наступне:

“Якщо ви вважаєте, що я помиляюся, то дайте мені відповідь на питання-яку проблему вирішують криптовалюта?»

Варто відзначити, що останнім часом, інші відомі фінансові діячі та економісти також продемонстрували схожі з Кругманом песимістичні погляди. Приміром, заступник голови Berkshire Hathaway – Чарлі Мунгер і один із засновників Apple Стів Возняк називали цифрові активи «мильною бульбашкою», який обов’язково лусне.