В опублікованому документі Німеччина порівнюється з США, де Служба внутрішніх доходів розглядає биткоин як оподатковуваний власність. Це означає, що якщо громадянин Америки оплачує чашку кави криптовалютой, то це буде вважатися продажем майна та, можливо, буде обкладатися податком на доходи.

Згідно з новим документом, Німеччина буде розглядати биткоин в якості еквівалента звичайного платежу. Міністерство фінансів спирається на постанову Європейського суду, в якому сказано, що країни Європейського союзу при оподаткуванні биткоинов можуть надавати винятки для певних видів угод.

«Віртуальні валюти (кріптовалюти, наприклад, биткоин) стають еквівалентом законних засобів платежу, оскільки служать альтернативою звичайним грошей для учасників транзакції», — йдеться в документі Міністерства фінансів Німеччини.

Відповідно до постанови ЄС, процес конвертації кріптовалюти в фіат або навпаки класифікується як «надання послуг». Тому сторона, яка виступає посередником у процесі обміну, не повинна сплачувати податок.

Згідно з документом, комісійні криптобирж можуть обкладатися податком. Інші операції учасників криптовалютной екосистеми не підлягають оподаткуванню. Особи, які купують або продають биткоин від свого імені в якості посередника, отримають звільнення від податків, хоча біржа, що діє як технічний ринок, не отримає такого виключення.