За словами високопоставленого чиновника, центральний банк Китаю розглядає випуск своєї цифрової валюти, яка може бути створена не на технології блокчейн.

В інтерв’ю з виданням Yicai заступник голови Народного банку Китаю Фан Ифэй розповів про попередні плани щодо потенційної цифровий валюти.

«Цифрова валюта, як і раніше, буде представляти собою грошове зобов’язання центрального банку перед суспільством. Природа цього зобов’язання не зміниться через трансформації грошей з готівкової форми у цифрову» – сказав Фан, додавши:

«Цифрова валюта дозволить обмежити попит суспільства на кріптовалюти і посилити роль нашої державної валюти».

Ще він зазначив, що цифрова валюта не буде працювати на пиринговом механізм, який робить кріптовалюти анонімними. Транзакції з використанням державної цифровий валюти зможе відстежувати центробанк, який не дозволить пустити її на відмивання грошей і незаконну діяльність.

Також центральний банк з обережністю підходить до питання впровадження смарт-контрактів, які можуть автоматизувати процеси з використанням його цифровий валюти. Фан пояснив, що ця валюта по суті буде еквівалентом юаня, а значить на неї будуть поширюватися закони, що регламентують обіг фіатних грошей країни.

Згідно діючих законів Китаю, юань може використовуватися тільки для встановлення цін, звернення, розрахунків і зберігання. Фан пояснив, що такі ж функції буде виконувати і цифрова валюта, а функціональність смарт-контрактів дозволить автоматизувати процес збору податків і залучення коштів.