17 січня на Чиказькій біржі опціонів (CBOE) закрилися перші ф’ючерси на биткоин. Підсумкова ціна на січневі контракти склала $11 055 за монету, повідомляє CNBC.

Варто відзначити, що в цей же день під час торгів ціна першої кріптовалюти впала нижче психологічного рівня $10 000, опустившись на ряді бірж впритул до $9 000.

Однак під кінець дня на ринку спостерігалися позитивні тренди: у певний момент середньозважений курс биткоина, за даними Coinmarketcap, досягав $ 11 942.

Як раніше ми повідомляли, саме закриття перших ф’ючерсних контрактів на биткоин розглядається частиною експертів в якості можливої причини обвалу криптовалютного ринку, який можна було спостерігати на початку тижня.

Що стосується майбутнього криптовалютных деривативів, то, за інформацією Bloomberg, CBOE може запустити ф’ючерси і на інші монети, але цьому повинні передувати ще кілька місяців роботи з новими продуктами.

Крім того, виконавчий директор CBOE Ед Тіллі не виключає створення торгуються на біржі фондів (ETF), пов’язаних з криптовалютами, однак лише за сприяння регуляторів.

«Перш ніж ми запустимо [ETF] в мейнстрім, потрібно здійснити ще серію угод, щоб регулятори зрозуміли весь їх зміст. Потрібно поставити ще багато “галочок”, щоб масово запустити торгуються на біржі продукти”, — зазначив Тіллі.

Відзначимо, наступні ф’ючерсні контракти на биткоин CBOE закінчуються 14 лютого і на даний момент складають $10 820. Крім того, 26 січня закриються перші биткоин-ф’ючерси на біржі CME.

Раніше стало відомо, що CBOE планує запустити відразу шість биткоин-ETF. Також заявку на зміну правил для відкриття двох биткоин-ETF подала Intercontinental Exchange (ICE).