Міністр юстиції України Павло Петренко в інтерв’ю виданню Сегодня заявив, що биткоин та інші кріптовалюти необхідно ввести в рамки легального поля.

«У світі, биткоин – це вже явище, яке формує більшу частину ринку транзакцій, у тому числі транзакцій з товарами і коштами, це факт. Ви бачите, що вже укладаються і перші смарт-контракти, де товари продаються за цю валюту. Це вже доконаний факт», — сказав Петренко.

За словами міністра, в Україні так чи інакше будуть проходити угоди з биткоином, тому краще відразу це врегулювати на державному рівні.

«Будь-яка держава, будь-яка міжнародна організація повинна реагувати на суспільні відносини, які виникають. У держави немає іншого варіанту, якщо це вже стає суспільним явищем. Або навіть трансгосударственным суспільним явищем. Як унормувати ці відносини? Розробити механізм. В іншому випадку це будуть відносини поза законом. Але вони все одно будуть. Тому що це вже стало суспільним явищем».
Як вважає Петренко, Україна повинна спільно з Європейським союзом і США дати уніфіковану правову оцінку такому явищу як биткоин. І ввести його в рамки легального поля.

Також він додав, що Міністерство юстиції готове працювати над правовою оцінкою биткоина.

«Наскільки мені відомо, Мінфін, Національний банк та інші регулятори цим активно займаються. Коли будуть відповідні напрацювання наших колег, ми також готові долучитися до такого роду ініціативи», — підсумував міністр.