Mastercard використовує блокчейн для зниження часу обробки транзакцій

Платіжний гігант Mastercard розглядає блокчейн як один з механізмів зниження часу обробки транзакцій.

Відповідна патентна заявка була опублікована Бюро по патентах і товарних знаків США. У ній компанія описує базу даних, в основі якої лежить блокчейн і яка дозволяє обробляти платежі в реальному часі. Продавці і постачальники послуг, які користуються традиційними системами, змушені чекати кілька днів, поки відбудеться зарахування платежу на їх рахунок.

Крім того, нова система дозволить підтримувати актуальний реєстр таких транзакцій, разом з чим знижується ризик шахрайства. Запис про транзакції буде містити інформацію про обсяг переданих коштів, підтвердження платежу, а також профілі облікових записів учасників угоди. Згідно з заявкою, у цих профілях буде зберігатися інформація про поточний залишок коштів користувачів.

«Існує необхідність у технологічному рішенні, яке дозволить здійснювати платіжні транзакції таким чином, що приймаюча сторона буде здатна одразу ж підтверджувати їх. Подібні гарантії будуть поширюватися на безліч типів платіжних інструментів, а також безліч типів транзакцій, включаючи транзакції в електронній комерції», – пишуть укладачі заявки.

Mastercard активно досліджує можливості блокчейна для вдосконалення власних процесів. У вересні компанія представила систему для зберігання платіжної інформації на блокчейне, а в жовтні – набір блокчейн-інструментів, покликаних спростити процес B2B-розрахунків.