Марк Карпелес шукає 245 мільйонів доларів на відродження MtGox

Знайдеться щасливий володар 245 мільйонів доларів, бажаючий витратити їх на відновлення сумно відомої біржі MtGox? Ще не розплатившись з кредиторами, очікують повернення грошей вже майже чотири роки, неабияк схудлий у японській в’язниці Марк Карпелес хоче відновити біржу і навіть сподівається на підтримку спільноти.

Так і не визнавши себе винним у пред’явлених йому звинуваченнях у відмиванні грошей і розтраті, Карпелес заявив, що відродження MtGox допоможе кредиторам отримати частину грошей, втрачених в результаті банкрутства біржі. В іншому випадку, через складність процедури банкрутства, кредитори навряд чи можуть сподіватися на швидкі виплати. Про це розповів Карпелес у своєму блозі.

Як відомо, сума позовів кредиторів MtGox розраховувалася, виходячи з вартості биткоинов на момент банкрутства, тобто менше 500 доларів. Тепер же, коли ціна цієї кріптовалюти перевищила 8 200 доларів, більшість кредиторів заявили про бажання отримати прибуток з збільшення ціни. Саме цей фактор, на думку Карпелеса, істотно ускладнює процес виплат.

Нагадаємо, в липні цього року Карпелес відмовився визнати себе винним у відмиванні грошей, розтраті і причетності до втрати 850 000 BTC, вартість яких на момент оголошення банкрутства MtGox становила близько 400 мільйонів доларів.

Унікальність банкрутства MtGox

Зазвичай приріст капіталу не дозволяє покрити всі позови у справах про банкрутство, зазначає у своєму блозі Карпелес. Однак випадок MtGox унікальний, оскільки попередня вартість уцілілих активів значно перевищує розмір боргових зобов’язань.

Нагадаємо, що після оголошення банкрутства Карпелес “випадково знайшов гаманець з 200 000 BTC, які тепер стоять більш 1.6 мільярда доларів! Якщо рішення по оцінці заборгованості не буде переглянуто, то виходячи із зазначеної вище суми, навіть виплативши всі гроші за позовами, Марк Карпелес залишиться доларовим мільярдером!

Не варто забувати також про великому позові, поданому проти MtGox компанією CoinLab, сума якого становить 75 мільйонів доларів США. Швидше за все, позов буде переданий до суду і оскаржений, а на цей процес, за словами Карпелеса, піде ще від двох до десяти років.

Приріст капіталу після банкрутства не враховується

Ще одна проблема полягає в тому, що закон про банкрутство не визнає в якості покриття боргових зобов’язань послебанкротное збільшення капіталу, відзначає Карпелес. Суму позовів підрахували, виходячи із заборгованості на момент банкрутства, і перевели в японські єни. Після цього сума була зафіксована, щоб ліквідатор міг розподілити кошти і кредитори мали чітке уявлення про розмір майбутніх виплат за позовами.

Очікуваний відсоток погашення на останньому зборах кредиторів склав 2.66% (активів/позовів), проте, як зазначає Карпелес, цей відсоток повинен змінитися в залежності від реалізації прибутку від збережених биткоинов, а також в залежності від ще не розглянутих позовів.

Пропорційний розподіл неможливо

За словами Карпелеса, розподілити биткоины між кредиторами пропорційно дуже складно. На шляху знову встає позов CoinLab, оскільки CoinLab буде мати право переважної виплати. Крім того, кредиторам MtGox доведеться діяти спільно, а зараз вони працюють в різних напрямках.

На думку Карпелеса, самим розумним рішенням у даній ситуації є відродження MtGox. Таке рішення він порівнює з ситуацією на Bitfinex, коли боргові зобов’язання перед кредиторами були покриті токенами з можливістю їх подальшого переведення в готівку, грунтуючись на суму зобов’язань. Півроку тому біржа погасила заборгованість за токенам, хоча більшу частину токенів фактично викупила не сама біржа, а зовнішні інвестори.

Карпелес запевняє, що таке рішення також допоможе отримати компенсацію тим, кому з тої чи іншої причини не вдалося подати позов.

Все, що необхідно для відновлення MtGox – нова керівна команда з трьох директорів, один з яких повинен бути громадянином Японії, і 245 мільйонів доларів.

Використовувати для цієї мети частина коштів, що зберігаються на арештованих рахунках MtGox (202 000 BTC) не представляється можливим, так як на цьому шляху необхідно подолати дуже багато юридичних перешкод, заявляє Карпелес.

Карпелес в пошуках ідей

Зараз Карпелес займається пошуком ідей по залученню коштів. Одним з рішень є випуск акцій MtGox. Ще один варіант – запуск ICO. Однак Карпелес вважає такий варіант більш складним, так як немає ніякої гарантії, що потрібна сума буде зібрана.

Так чи інакше, Карпелес всерйоз сподівається, що який-небудь володар 245 мільйонів доларів побажає «врятувати» MtGox. Але найбільше питання у справі MtGox на даний момент – це доля биткоинов, що знаходяться у розпорядженні суду. Вже зараз їх вартість вчетверо перевищує суму заборгованості, а до закінчення судового процесу вона може стати ще більше. І якщо Карпелес повністю передасть новому власнику права на всі активи (зобов’язання) MtGox, то покупці можуть вишикуватися в чергу за таким багатообіцяючим придбанням.