Мадуро оголосив про створення венесуельської державної криптовалюти El Petro

Президент Венесуели Ніколас Мадуро повідомив про створення в республіці власної кріптовалюти El Petro, яка, на його думку, повинна буде допомогти країні «просунутися в питанні грошового суверенітету і подолати фінансову блокаду:

«Венесуела оголошує про створення своєї кріптовалюти. Це дозволить нам перейти до нових форм міжнародного фінансування для економічного і соціального розвитку країни», — заявив президент.

Він додав, що венесуельська криптовалюта також необхідна, щоб здійснювати фінансові транзакції і шукати нові способи фінансування.

За словами Мадуро, El Petro буде забезпечуватися запасами венесуельських природних ресурсів – золота, нафти і алмазів».

Технічні подробиці проекту на даний момент невідомі. Можливо, що він поки що існує тільки “на папері”. Що стосується биткоина і інших популярних криптовалют – то вони вже давно відомі і широко поширені в Венесуелі, громадяни якої рятуються з їх допомогою від скаженої інфляції (за підсумками 2017 року вона прогнозується на рівні 652.7%, а в 2018 році – вже 2349.3%)

Однак уряд Мадуро, не прямо заявляючи про заборону публічних криптовалют, все ж не підтримує їх використання. Зокрема, неодноразово проводилися арешти майнер, в основному пов’язані з крадіжками електроенергії.

Раніше з країн Південної Америки про спробу створення державної кріптовалюти ще в 2014 році заявляв Еквадор. При цьому, ЦБ країни заборонив ходіння публічних криптовалют. Однак, реалізація проекту зіткнулася з суттєвими перешкодами, і він був закритий.