У звіті говориться, що фахівці з Recorded Future проаналізували 150 популярних даркнет-сервісів, включаючи дошки оголошень і маркетплейсы. Дослідження було проведено з метою вивчення динаміки зростання використання альткоинов для незаконних операцій, на тлі зростаючих комісій в мережі биткоина.

«Стрімке зростання популярності биткоина серед приватних осіб, спекулянтів, а також інституційних інвесторів створив у середині 2017 року величезне навантаження на блокчейн, що призвело до істотного зростання транзакційних комісій», — наголошується в документі.

Також у звіті говориться, що незважаючи на зростаюче невдоволення першої криптовалютой в якості платіжного засобу з боку «членів киберпреступного підпілля», вже до середини 2016 року переважна більшість даркнет-платформ додало можливість прийому платежів в биткоине.

Крім того, у дослідженні відзначається значне зростання популярності кріптовалюти Monero (XMR) серед англомовних даркнет-платформ. Частка XMR в цій ніші становить 15%.

Питома вага LTC серед англомовних даркнет-маркетплейсов становить 11%. У той же час, кріптовалюти Ethereum (ETH) і DASH представлені на 9% платформ англомовного сегменту ринку.

Дещо інша ситуація на східноєвропейських платформах, де Litecoin доданий в якості платіжної опції на 35% даркнет сервісів, DASH — на 24%, BCH — 15%, ETH — 9%, ZEC — 4% і XMR — 3%.