Лідируючі блокчейн-гравці в криптовалютной битві вартістю 1 млрд доларів

Дві з найбільших блокчейн-компаній подають в суд один на одного з приводу криптовалютных опціонів вартістю понад 1 млрд доларів. Це – битва між R3, розробником програмного забезпечення в Нью-Йорку, що належить групі банків, і Ripple Labs, її каліфорнійським суперником.

У суперечці підкреслюється, що зростаючий інтерес до потенціалу технології blockchain, загальної системи баз даних, яка лежить в основі криптовалют, таких як біткойн, піднімає ставки у гонці за те, щоб стати провідним гравцем у швидко розвивається.

Спір виник нещодавно, коли R3 подала скаргу, стверджуючи, що виконавчий директор Ripple намагався скоротити пропозицію опціонів, наданих R3 в минулому році після того, як вони зросли у ціні через зростання кріптовалюти RROPLE XRP.

R3 вказав у скарзі, що йому була надана можливість придбати 5 млрд. XRP за ціною 0,85 центів у вересні 2016 року.

У той час XRP коштувала менше, ніж ціна опціону. Але з тих пір, по мірі того, як ціна багатьох криптовалют зростала, XRP зросла більш, ніж на 21 цент, в результаті чого їх ціна зросла більш, ніж на $ 1 млрд.

Ripple відповів, подавши позов кілька годин потому проти R3, звинувативши останнього в тім, що Ripple ввели в оману», щоб укласти кілька контрактів, а потім порушити ці контракти після їх підписання». У скарзі також зазначалося: «Майже одразу після підписання угод R3 в якості партнера зник».

Каліфорнійська компанія заявила, що опціони, які вона надала R3, були розроблені для «стимулювання» роботи над угодою про технологічному партнера». Але додали, що «R3 не зробила жодних кроків для виконання решти зобов’язань у рамках TPA і замість цього зосередила всю свою увагу на зборі коштів».

Також було обьялено, що після виходу з консорціуму R3 кількох великих банків, у тому числі Goldman Sachs, JPMorgan Chase і Banco Santander, його «знижений статус в банківському світі значно знизив вартість пропозиції Ripple у партнерстві з R3».

В R3 відповіли на позов Ripple: «Ми не обговорюємо деталі тривалого судового процесу» і додали: «Ми впевнені у своїй позиції і сподіваємося на якнайшвидше вирішення цього питання».

У своєму позові R3 сказали: «Опціонний контракт не дає Ripple права на одностороннє розірвання опціонного контракту. Тим не менш, Ripple однозначно і недвозначно заявив, що не виконає свої зобов’язання по опціонного контракту».

В R3 також зазначили, ніби вважали, що Ripple провела 60 млрд. з 100 млрд. XRP, які, за їх заявою, будуть максимальним об’ємом вартості кріптовалюти, яка буде випущена.

Раніше в цьому році R3 привернула 107 мільйонів доларів з більш, ніж 40 найбільших світових банків для фінансування розвитку своєї Corda blockchain або розподіленої книги, яка, як передбачається, стане галузевим стандартом.

Ripple подає позов R3 в суд у Сан-Франциско за п’ятьма пунктами: перекручування фактів; шахрайське приховування; недбале введення в оману; порушення договору; порушення неявного заповіту доброї волі і справедливого ставлення.

R3 подає в суд на Ripple і XRP в Делавері за порушення контракту, а також окремо по справі чергуються втручань в контракт.