Заявка на патент була подана телекомунікаційним гігантом в Державне відомство Китаю інтелектуальної власності у вівторок, 6 березня.

Заснована в Шеньчжені компанія Huawei вперше подала заявку на патент 15 серпня 2016 року. У документі описується система перевірки інтелектуальних прав власності на цифровий контент в однорангової мережі (P2P). Система заснована на технології Блокчейн.

Блокчейн, як описує Huawei в своїй заявці на патент, назавжди фіксує всі дані перевірки, такі як ідентифікатор власника авторських прав та точку доступу до цифрового контенту.

Коли користувач надсилає запит доступу до контенту, система перевірки ідентифікує і порівнює його закритий ключ або ліцензію з наявними в базі. У заяві підкреслюється, що дозволу на завантаження будуть видані платформою на основі Блокчейна тільки в разі повного збігу даних валідації.

Незважаючи на те, що китайський уряд повністю заборонило все, що якимось чином пов’язане з криптовалютами, технологія Блокчейн як і раніше широко поширена в країні.

27 лютого одна з найбільших в Китаї платформ електронної комерції JD.com оголосила про запуск програми розвитку перспективних блокчейн-стартапів. Крім розробок на базі технології розподіленого реєстру новий акселератор стартапів під назвою AI Catapult сприятиме розвитку рішень на базі штучного інтелекту.

За словами представників компанії, JD.com буде допомагати молодим блокчейн-компаніям, сприяючи масштабування розроблювальних ними рішень. Останні будуть використовуватися в різних бізнес-процесах китайського гіганта, включаючи логістику і e-commerce.