Чун Інь Чунг є партнером Фірми China і членом комітету Фонду VeChain, заснованої в офісі в Шанхаї.

У 2018 році я прогнозую, що Китай здивує крипто світ.

Особисто я вірю, що в 2018 році Китай стане першою великою країною, яка запустить цифрову валюту через центральний банк (ЦПК), і ми також побачимо реалізацію масштабних блокчейн-проектів в індустрії роздрібної торгівлі та логістики, розроблених китайськими компаніями.

Тепер я розкладу свої прогнози по поличках.

Хоча у вересні цього року в Китаї заборонялася робота криптовалютных бірж, країна завжди позитивно ставилася до цифрових валют і системі блокчейн, активно проводячи відповідні дослідження.

Наприклад, у лютому 2016 року президент Народного банку Китаю (НБК) Чжоу Сяочунь визнав, що китайський уряд вже давно розглядає питання про прийняття ЦПК. 27 грудня того ж року блокчейн був вписаний у «13-й п’ятирічці національної інформатизації». Уряд підтвердило значення блокчейна, і з тих пір воно піднялося до рівня нашої національної науково-технічної стратегії.

Технічно Китай готовий почати перший етап, оскільки в 2014 році НБК створив спеціалізовану дослідну групу для вивчення, як випуску цифровий валюти, так і структури бізнес-операцій, які повинні були б підтримати запуск такої технології.

У січні 2017 року центральний банк Китаю успішно протестував платформу обміну цифровими валютами.

Згідно з документом, опублікованим в Tsinghua Financial Review, цифрова валюта використовувалася для обміну між комерційними банками, в тому числі промисловим і комерційним банком Китаю, Банком Китаю, WeBank, Shanghai Pudong Development Bank і Bank of Hangzhou.

У липні науково-дослідна установа цифрових валют офіційно почав функціонувати як окрема бізнес-одиниця усередині НБК.

Стратегічно запуск ЦПК стоїть на одній лінії інтересів з комплексним оновленням міжнародного співробітництва Китаю з Євразійським економічним союзом, Японією і Південною Кореєю.

Це дозволяє Китаю використовувати свої геополітичні переваги і є важливою платформою для співпраці.

Я також очікую, що ми побачимо інтеграції технології blockchain в роздрібних і логістичних компаніях.

Стартапи, такі як VeChain, запустили першу комерційну платформу блокчейн, через яку китайське державне підприємство тепер відстежує і управляє поставками червоного вина, імпортованого з-за кордону. Клієнти можуть використовувати свої мобільні телефони для сканування тегів IoT, прикріплених до винних пляшках, для доступу до інформації, яка надається виробниками, логістичними компаніями та дистриб’юторами через блокчейн.