Думка про те, що кріптовалюти можуть представляти загрозу для традиційної банківської системи, поділяють багато прихильників нової фінансової технології. Bank of America виявився одним з перших гравців по той бік бар’єру, визнали її справедливість.

У доповіді, направленому в Комісію з цінних паперів і бірж США в цей четвер, наводиться ряд геополітичних, економічних і операційних ризиків, які турбують керівництво банку. У числі іншого в ньому згадується зростаюча популярність криптовалют.

Банк, раніше заборонив своїм клієнтам купувати кріптовалюти за допомогою кредитних карт, вважає, що подібні рішення можуть призвести до того, що люди почнуть відмовлятися від його послуг.

«Клієнти можуть прийняти рішення на користь іншого учасника ринку, що пропонує обслуговування або продукти в областях, які ми вважаємо спекулятивними або ризиковими. Сюди ж відносяться кріптовалюти», – повідомляє Bank of America.

Таким чином, другий найбільший банк США визнає, що кріптовалюти і інші розробки в області финтеха, можуть змусити його понести «значні витрати на оновлення власних систем. В іншому випадку фінансова установа ризикує втратити конкурентоспроможність.

«Широке поширення нових технологій, включаючи інтернет-сервіси, кріптовалюти та платіжні системи, може змусити нас понести значні витрати на оновлення та адаптацію існуючих продуктів і послуг», – додає банк.

Крім того, кріптовалюти можуть стати причиною того, що фінансова установа не зможе повною мірою виконувати свої зобов’язання, пов’язані з боротьбою з відмиванням грошей.

Хоча уривок, присвячений криптовалютам, займає відносно невелику частину в звіті Bank of America, це, мабуть, перший випадок визнання загрози, яку нові фінансові технології несуть для традиційної економічної системи, на такому рівні.

Разом з тим, у Bank of America працюють одні з найактивніших винахідників, запатентовавших цілий ряд технологій, пов’язаних з блокчейном, в тому числі платформу для обміну криптовалют.