Крипто щасливчики. Як перевести в готівку биткоин?

Вартість найпопулярнішої кріптовалюти трохи знизилася. Втім, втрати в 3-4% для биткоина — зовсім невелике коливання. Котирування тримаються вище $16 тисяч за криптомонету. Як змінюють биткоины на справжні гроші і з якими труднощами можна зіткнутися?

Багато з тих, хто заробив на криптолихорадке, продовжують тримати биткоины, оскільки вірять у продовження зростання. Але віра вірою, а «великий куш» все-таки вимірюють у фіатних грошах.

У доларах, євро або рублях прибуток наочніше. Ось, наприклад, ізраїльський маркетолог Эстрин Шон, коли зрозумів, що завдяки биткоину став доларовим мільйонером, продав половину крипти. Близько восьми років тому він на копійчану суму купив 200 биткоинов — по 10 доларів за монету. Половину, тобто 100, залишив до середини наступного року чекає, що ціна злетить до 30 000 за «биток». Як саме він продавав криптовалюту?

«По-перше, я вивів биткоины з фізичного носія під назвою Trezor на платформу BitStamp і там поставив просто bid (ціна пропозиції купівлі — Business FM), що я хочу продати їх за 16 тисяч доларів. Зайняло це приблизно чотири години. Наступна історія полягала в тому, щоб вивести гроші з платформи: я написав спеціальний мейл і вивів їх на корпоративний рахунок нашої сімейної компанії. Так як була велика транзакція, платформа зажадала близько 4,5%, зрозуміло, ми їх заплатили — 4,5% за транзакцію, і всі, протягом трьох бізнес-днів все прийшло на банківський рахунок. Зараз йде процес того, як це буде оподатковуватися, далі заплатимо податок з цього і будемо насолоджуватися прибутком». – Эстрин Шон, маркетолог.

Оскільки гроші виведені на корпоративний рахунок американської компанії, головне — з цього прибутку податок заплатити. Ніякого порушення закону немає. Податок на інвестицію у США може доходити до 50%, але за певних обставин він може істотно знизитися.

У Росії, щоб вийти з биткоина в справжні гроші, в основному використовують три способи: сайти-обмінники, криптовалютные біржі і особисті зустрічі. Через сайт-обмінник можна провести безпечну операцію з іншою фізособою, причому досить швидко. Розрахунок безготівковий, підходить для угод до 300 тисяч рублів. Суми понад 600 тисяч рублів проходять особливий фінансовий контроль у банку.

Гроші можуть застрягти на декілька днів, а можуть обернутися проблемами з правоохоронними органами. Якщо виводити через криптобиржу, то комісія буде нижче, але цей процес може затягнутися, говорить керуючий фінансовим криптовалютным фондом Ярослав Вінкельман:

«Переклад може зайняти до двох тижнів, так як це валютні операції. Необхідно підтвердити свою особистість. В останні місяці побільшало охочих, і біржі просто не справляються зі збільшеним об’ємом, тому очікувати процедури підтвердження особи можна до трьох місяців. Останній спосіб — це через особисті зустрічі. Тобто ви знаходите людини, яка хоче купити биткоины, а ви хочете продати. Відповідно, ви зустрічаєтеся, проводите операцію, забираєте готівку, переводите биткоины. В даному випадку величезні ризики потрапити до шахраїв. Такі історії вже в новинах виникали». -Ярослав Вінкельман , керуючий фінансовим криптовалютным фондом.

Заради експерименту я запитала в одному популярному крипто-телеграм-співтоваристві, хто може перевести в готівку биткоин. Миттєво прийшло кілька пропозицій. Наприклад, один молодий чоловік за обмін хотів 10%, щоправда, готовий був знизити вартість своїх послуг до 3% при продажу відразу трьох биткоинов — це майже 3 млн рублів за поточним курсом. Готовий був перерахувати гроші на рахунок або обміняти на готівку, але в Челябінську. Все-таки ризикована це справа — продавати биткоины.