Кредитори MtGox просять суд змінити статус справи і повністю розподілити биткоїни

У криптовалютном співтоваристві справа сумно відомої біржі MtGox стало одним з найбільш гучних судових розглядів, яке тягнеться без малого чотири роки. Тепер група кредиторів MtGox просить суд Токіо змінити статус справи біржі з банкрутства на громадянську реабілітацію.

Справа MtGox і 200 000 BTC

Вартість биткоина зростає експоненціально, і кредитори MtGox хочуть отримати свою частку від прибутку. Згідно з повідомленнями, стягувачі тепер наполягають, що активи колишньої біржі перевищують поточні зобов’язання, і її колишній власник Марк Карпелес (Mark Karpeles) навіть планує відродити біржу.

Фірма в основному контролювалася генеральним директором біржі Марком Карпелесом, який зараз перебуває під слідством у справі про розтрату. На додаток до прав і активів компанії довірена особа, призначена Токійським судом по судовим процесам MtGox, в даний час розпоряджається понад 200 000 BTC (3.4 мільярда доларів).

Нове звернення до суду

В суд Токіо була подана петиція від кредиторів MtGox з проханням до представників структур, що займаються банкрутством фірм, змінити статус справи на інший тип юридичного процесу під назвою громадянська реабілітація. Якщо статус справи буде змінено, то кредитори, можливо, зможуть отримати всі свої кошти в повному розмірі.

Зараз, за рішенням довіреної керуючого від токійській судової системи, заявники можуть розраховувати тільки на 450 доларів за один BTC. Більш того, за поточними цінами Карпелес може отримати більш двох мільярдів доларів після ліквідації засобів.

За словами джерела, близького до справи, судова система і піклувальник розглядають зміни статусу справи на громадянську реабілітацію. Нещодавно повідомлялося про власника сайту Mtgoxprotest.com Коліне Берджесе (Kolin Burges), який багато разів говорив, що він не задоволений тим, як йде справа про банкрутство. Берджес є членом групи кредиторів, які подали петицію до суду, разом з Даніелем Кельманом (Daniel Kelman), Джошем Джонсом (Josh Jones) і неназваним заявником. Команда розробила «статут» кредиторів і «дорожню карту» того, як вони домагаються громадянської реабілітації.

«Є засновники комітету, які зрушують справу з мертвої точки, і будь участь члена з правом голосу буде обговорюватися протягом консультаційного періоду – Кім Нільссон (Kim Nilsson) буде радником», – пояснює Бургес. «Протягом консультаційного періоду ми призначимо більше членів комітету – це буде зроблено за участю кредиторів та з метою диверсифікації інтересів».