Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, що регуляторам потрібно використовувати блокчейн-технології для «стримування небезпеки, яку нарівні з користю несуть в собі кріптовалюти».

«Інновації, що лежать в основі криптоактивов, можуть допомогти їх регулювати. Іншими словами, ми можемо вибивати клин клином», — написала Лагард в блозі МВФ.

Глава МВФ зазначила, що кріптовалюти легко можуть стати причиною фінансової нестабільності, а також використовуватися для фінансування тероризму і відмивання грошей. За словами Лагард, криптографію і технологію розподіленого реєстру можна використовувати для регулювання цифрових активів на міжнародному рівні.

«Для забезпечення безпеки онлайн-транзакцій необхідно, щоб у [учасників ринку і регуляторів] були безперебійні та швидкі канали комунікації. Технологія, що забезпечує міжнародні транзакції, здатна допомогти у створенні реєстрів верифицированной інформації з цифровими підписами. Більш ефективна робота з даними також може допомогти вивільнити ресурси для пріоритетних завдань і скоротити випадки ухилення від сплати податків», — заявила Лагард.

Вона також додала, що криптографія, нарівні з штучним інтелектом і біометрією, може використовуватися для очищення криптовалютной екосистеми від “забруднення””.

За словами Лагард, ці технології можуть допомогти у підвищенні цифровий безпеки і виявленні підозрілих транзакцій в реальному часі». Це дозволить правоохоронним органам оперативно реагувати і блокувати незаконні перекази, впевнена глава МВФ.

Нагадаємо, раніше Крістін Лагард заявила, що фонд активно намагається перешкодити використанню биткоина та інших криптовалют для відмивання грошей і фінансування тероризму.