Американська трейдингова компанія Jane Street Capital повідомила, що щодня укладає угоди на $13 млрд з використанням таких інструментів, як ETF, акції, ф’ючерси, біржові товари, опціони, облігації, валюти, а тепер ще й биткоин.

«Обсяг торгів по всім продуктам склав $5,6 трлн в 2017 році», – заявив представник компанії, додавши: «Jane Street працює з 56 000 найменувань по всьому світу, куди входить широкий спектр класів активів, включаючи биткоин».

Компанія не уточнює, як саме працює з биткоином. Ймовірно, мова йде про ф’ючерсах, розрахунки за якими відбуваються в готівці, а не про безпосередній купівлі та продажу кріптовалюти. Обсяг торгів по ф’ючерсах на биткоин виріс в цьому місяці – близько 3 000 контрактів проти 1 000 в лютому.

Також про свій інтерес до криптовалютам повідомила компанія DV Trading, що спеціалізується на ф’ючерсах та оштрафована на $5,7 млн за фіктивні угоди. Про свій інтерес повідомив і маркетмейкер Virtu Financial, обслуговує понад 19 000 цінних паперів.

Всі вони почали працювати з інструментами, прив’язаними до курсів криптовалют, після запуску ф’ючерсів на биткоин в грудні минулого року. Не виключено, що ці компанії використовують і інші інструменти, які поки не отримали поширення на традиційному ринку. Про це свідчить їх інтерес до арбітражу криптовалют.

«Іноді прибутковість такої операції може становити 10%», – говорить Тобі Аллен з компанії Akuna Capital. «Для трейдера це таке захоплююче простір, особливо на тлі традиційних активів».

Jane Street в свою чергу повідомила, що буде відкривати для себе нові криптовалютные деривативи, якщо такі з’являться на ринку.

«Jane Street завжди дотримувалася зваженого підходу щодо торговельних можливостей і продовжить робити це», – пояснює компанія. «По мірі того, як будуть з’являтися нові криптовалютные продукти, ми розраховуємо брати участь».

Раніше стало відомо, що на криптовалютную біржу Gemini можуть бути додані нові кріптовалюти, зокрема Bitcoin Cash і Litecoin, що може стати важливим кроком для випуску нових криптовалютных інструментів, оскільки вже зараз Чиказька біржа опціонів використовує дані цієї торгової площадки для розрахунків за своїми ф’ючерсах на биткоин.