JPMorgan змінює позицію: Биткоин може стати новим золотом

Всього кілька місяців тому Голова компанії Jamie Dimon назвав Биткоин «шахрайством», проте компанія змінила свої погляди.

Протягом останніх місяців аналітики та інвестори з традиційних фінансів і криптовалютного ринку критикували JPMorgan за засудження Биткоина. Практично відразу після заяви Глави компанії про те, що Биткоин – шахрайство, JPMorgan була оштрафована на $4 мільярди за справжнє шахрайство.

Після цього Dimon пообіцяв не обговорювати Биткоин публічно, особливо в контексті відмивання коштів. Як відомо, JPMorgan були викриті швейцарським фінансовим регулятором (FINMA) у відмиванні грошових коштів.

На цьому тижні аналітик JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou публічно зазначив, що Биткоин має потенціал стати біржовим активом, завдяки CBOE і CME – двом найбільшим товарним біржам світу, які запускають ф’ючерси на нього в грудні.

«Очікуваний запуск контрактів на ф’ючерси Биткоина шанованими біржами – має потенціал додати цього активу легітимності і зробити його більш привабливим як для приватних, так і для інституціональних інвесторів», — зазначив Panigirtzoglou.

Раніше повідомлялося про те, що Биткоин набуває популярність як засіб збереження вартості, що властиво золоту, а тому його поширення триває: збільшується ринкова вартість зростає обсяг ринку.

На цьому тижні кілька поважних аналітиків, включаючи Miguel Cuneta — засновника компанії Satoshi Citadel Industries (SCI), пояснили, що кріптовалюти тільки починають змінювати фінансовий сектор, і ціна Биткоина в $11500 буде збільшуватися в найближчі роки.

«Більше однієї третини трильйона доларів. Така сукупна вартість кріптовалюти в світі. $165 мільярдів становить капіталізація тільки одного Биткоина, який демонструє домінування. Причина: технологія Биткоина, яка передає право створювати гроші до простої людини від королів, олігархів і урядів», — сказав Cuneta.

У довгостроковій перспективі ще багато інвестиційних банків, хедж-фондів і інвесторів змінять своє ставлення до Биткоину.