IT-корпорація Intel працює над блокчейн-системою захисту авторських прав на цифрові зображення. Відповідну заявку гігант із Силіконової долини подав у Відомство з патентів і товарних знаків США.

«Блокчейн-технологія використовується для документації та верифікації атрибутів цифрового контенту, які пов’язані з захистом авторських прав. У число таких атрибутів можуть входити, наприклад, ідентифікатор автора контенту; тимчасова мітка, що вказує на дату створення контенту; інструменти, що дозволяють виявити копіювання або зміна контенту», — йдеться в документі.

Описана платформа дозволяє використовувати кілька типів програмного забезпечення при індивідуальній настройці політики захисту для кожного зображення, навіть якщо воно було завантажене з зовнішніх джерел. Після цього система повинна створити унікальний ідентифікатор як для оригінального контенту, так і для змінених версій. У патенті вони називаються «тіньовими образами».

Також у заявці Intel згадуються відеоролики та інші види контенту, для яких пропонується більш повна система прав з додатковими функціями. Наприклад, система дозволяє користувачам працювати з незавершеними проектами, в тому числі «неструктурованими частинами, такими як література з кількома редакціями. Таким чином контент може бути змінений тільки у відповідності з параметрами політики захисту авторських прав.

Нагадаємо, 14 грудня минулого року корпорація Intel отримала патент на технологію використання потужностей інноваційного майнінг-обладнання для обробки генетичних даних.