Як повідомляють джерела близькі до керівництва компанії, Huawei Technologies Ltd., третій за величиною виробник телефонів у світі, розглядає можливість розробки мобільного телефону, який зможе зможе працювати з блокчейн додатками.

Китайська компанія Huawei веде переговори про ліцензування операційної системи розробленої блокчейн-компанією Sirin Labs під назвою SIRIN OS, яка повинна працювати поряд з Android-системою від Alphabet Inc. На даний момент ведуться попередні переговори і ніяких угод поки не підписано. Представники Huawei і Sirin Labs підтвердили, що компанії ведуть переговори, але відмовилися від будь-яких коментарів.

Якщо такі плани дійсно існують, то Huawei стане першим великим виробником смартфонів, який зважиться на інтеграцію нової технології в смартфони і таким чином наблизить її до масового ринку. Навіть після падіння в цьому році криптовалютный ринок за останні 12 місяців виріс в 15 разів до 350 млрд доларів, але кріптовалюти і пов’язані з ними програми як і раніше не використовуються масово.

За деякими даними, керівники Huawei зустрічалися з командою Sirin Labs кілька разів за останні два місяці. 28 лютого в чату Telegram Sirin Labs була опублікована фотографія з однією з таких зустрічей з підписом:

Дивовижна зустріч між представниками Sirin Labs і Huawei. Серед іншого обговорювалася можливість спільної роботи, щоб зробити блокчейн технологію по справжньому масовою.

Sirin Labs також працює над створенням власного смартфона на основі блокчейн. За словами представника Sirin Labs Німрода Травень, компанія планує почати продажі в другій половині цього року. Приблизна ціна на телефон під назвою Finney складе близько 1000 доларів США. На даний момент компанія отримала попередніх замовлень на більш ніж 25 000 одиниць.

Sirin Labs планує, що на цьому телефоні буде вбудований криптографічний гаманець холодного зберігання і система автоматичного перетворення грошових засобів у цифрові токени, необхідні для запуску різних додатків на основі блокчейн. Гаманці з холодним зберіганням дозволяють користувачам зберігати цифрові активи в автономному режимі.

Huawei займає лідируючі позиції в сфері телекомунікацій, смартфонів, хмарних обчислень і кібербезпеки. В даний час компанія активно розширюється на зарубіжні ринки, такі як Європа, і, що веде переговори з компаніями в США про продаж своїх телефонів на рідному для Apple Inc. ринку.