Економіст Deutsche Bank Торстен Слок опублікував матеріал, згідно з яким перша криптовалюта опинилася в переліку основних ринкових ризиків. У разі, якщо «цифрове золото» завалиться, на дні виявиться вся світова банківська система.

Слок перерахував 30 ринкових ризиків, які здатні вплинути на світові ринки. Обвалення биткоина знаходиться на 13 місці. Цікаво, що крах першої кріптовалюти знаходиться нижче, ніж інфляція в Німеччині, але вище, ніж вихід Великобританії з Євросоюзу і вибори президента в Росії.

Раніше інші представники Deutsche Bank опублікували документ, в якому описується можливі сценарії розвитку блокчейна і криптовалютного ринку.

Головний спеціаліст з інвестицій Крістіан Нолтинг і директор з інформаційних технологій банку Маркус Мюллер впевнені, що потенційний вплив блокчейна на фінансовий ринок може зрівнятися з виникненням інтернету.

При цьому, експерти не дуже високої думки про криптовалютах. Вони вважають їх «дуже спекулятивними», вважаючи, що цифрова валюта не має початкової цінності або підтримки від центробанку.

Фінансисти допускають, що кріптовалюти можуть бути альтернативою фиатным грошей. Це особливо стосується країн з високим рівнем інфляції. Фінансисти не виключають, що фінансові регулятори здатні розробити власні цифрові валюти, які можуть замінити приватні.

На сьогоднішній день, сукупна капіталізація всіх цифрових валют становить $456 млрд.