Домен Ethereum.com виставлений на продаж за $10 мільйонів

Інвесторам, яких лякає волатильність биткоина, варто звернути свою увагу на ринок доменних імен, щоб зрозуміти, що таке справжня спекуляція.

Наприклад, домен Ethereum.com можна придбати на майданчику Uniregistry Market за $10 млн. У жовтні був проданий eth.com – за $2 млн. Ймовірно, це найбільша угода в сфері криптовалютных доменних імен на сьогоднішній день, згідно інформації Domain Name Journal. Не так давно домени, в назвах яких згадуються биткоин і Ethereum, можна було зареєструвати за $10, але ситуація стрімко змінюється.

Ніко Ентс стверджує, що йому належить найбільший портфель криптовалютных доменних імен. У його колекції близько 1200 доменних імен, у тому числі bitcoinnetwork.com.

Ентс зазначає, що такі домени зазвичай купуються в цілях маркетингу або генерації лідів. Ще в 2014 році він продав домен bitcoinwallet.com за $250.000, а популярний американський сервіс для покупки биткоина Coinbase платить йому за те, що він призводить нових користувачів. Крім того, домени купують компанії, які бажають відкрити власний криптовалютный сервіс або інформаційний ресурс.

За даними найбільшого в світі реєстратора доменних імен GoDaddy, кількість реєстрацій доменів, що містять слово «bitcoin», порівняно з минулим роком зросла в 4 рази, а містять слово «ethereum» – більше ніж у 5 разів.

Кількість угод з продажу криптовалютных доменних імен на суму, що перевищує $1000, в цьому році вже перевалило за кілька сотень, в той час як у минулому році таких операцій було зареєстровано лише кілька десятків. Cryptonews.com був проданий за $50.536 в серпні, cryptobank.com – за $125.000 у квітні, bitcoincash.org – за $48.888 в липні, а bitcoin.casino – за $28.000 у березні.

У жовтні невідомий покупець придбав у брокера Сарджила Салеема домен eth.com за $2 млн. за даними freedom.com це друга за величиною операція з продажу доменного імені в цьому році. У 2008 році eth.com був куплений за $19.800. Аммар Куббе каже, що кілька місяців тому він віддав $800 за домен InsideCoins.com. Зараз це ім’я може коштувати в кілька разів дорожче.

«Кріптовалюти – це зараз найпопулярніший тренд у сфері доменів», – говорить Куббе. «Кріптовалюти і марихуана. Ціна доменів в цих двох сегментах зростає значно швидше порівняно з іншими».