До 2022 році видобуток биткоинов стане нерентабельною

Вже через чотири роки видобуток биткоинов стане абсолютно нерентабельним. До такого висновку прийшли аналітики Citigroup, повідомляє Bloomberg.

За словами аналітика компанії Крістофера Чепмена, собівартість майнінгу кріптовалюти росте дуже швидко. До 2022 року майнінг буде рентабельним тільки при вартості биткоина від $300 тисяч, вважає експерт. До цього ж часу загальне споживання електроенергії для видобування биткоинов зрівняється з споживанням всій Японії.

«Ми вважаємо, що досягти таких рівнів майнинговых потужностей неможливо, і уряду застосують до майнер регуляторні та податкові заходи, щоб не допустити зростання споживання електроенергії».

Кількість биткоинов обмежена: добути більше 21 млн. одиниць неможливо. При цьому популярність цифровий валюти зростає, а криптосообщество стає все більш впливовим. Чепмен вважає, що спільнота буде змушена поміняти модель заробітку і перейти на «proof of stake». У результаті у виграші залишаться учасники, у яких спочатку було більше кріптовалюти. Про це Чепмен писав раніше в листопаді.

«Нинішня гонка озброєнь не відповідає інтересам майнер, і ми вважаємо, що биткоин може перейти на«proof of stake». Особливо якщо на такий крок піде Ethereum. Це може стати питанням виживання кріптовалюти».

Видання The Bell зазначає, що такий розвиток подій зробить майнінг в Росії безглуздим. На видобутку криптовалют в регіонах сьогодні заробляють як малий бізнес, так і великі корпорації.

Про те, що Росія може стати світовою столицею майнінгу, раніше в четвер повідомив у своєму Telegram радник президента РФ з питань розвитку інтернету Герман Клименко. За його словами, Російська асоціація криптовалют і блокчейна (РАКИБ) отримала 40 заявок про розміщення обладнання в Росії для майнінг біткойнів. Заявки направили компанії та фізичні особи — резиденти країн ЄС та Китаю.