В екосистемі криптовалют вже приблизно дві тисячі монет. Велика їх частина порівняно з гігантами ВТС і Ethereum виглядає, м’яко кажучи, непереконливо. Які причини сьогоднішнього безумовного лідерства біткоіни і Ефіріума і чи є на крипторинку перспективні альткоіни? Давайте розберемося!

Наскільки лідируючі позиції ветеранів ВТС і ЕТН міцні на крипторинку сьогодні?

Ця парочка лідерів кріпторинка за своїм рівнем капіталізації впевнено займає топові рядки рейтингу. Здавати свої позиції лідери не збираються, незважаючи на жорстку конкуренцію, З чим пов’язана стабільність ветеранів крипторынка?

З біткоіни все зрозуміло. Він перший заявив про можливість добувати і відправляти гроші, не зв’язуючись з банківською бюрократією. З часом співтовариство виявило у битка масу проблем, але він все одно залишається криптою номер 1, найдорожчою і найбільш затребуваною. Сотні альткоінов, навіть всі разом узяті, не справили на співтовариство такого враження, як біткоіни. Але одній монеті це вдалося.
Успіх Етереуму заснований на розумних контрактах, що перевернули звичне уявлення про те, що таке партнерські відносини і взагалі цифрова економіка. Природно, що на хвилі успіху ЕТН розробники намагаються запропонувати ще більш досконалий продукт. Але, незважаючи на це, Етереум зберігає лідируючі позиції.
ВТС і ЕТН-важковаговики-гіганти, що визначають ситуацію на крипторинку. З ними складно конкурувати і більшість спроб створити якусь подобу виглядають поки що непереконливо. Проте альткоіни, які в ближній або далекій перспективі можуть посунути сьогоднішніх лідерів, існують.

Найперспективніші альткоіни 2018 року

Вже сьогодні кріпторинок пропонує спільноті ряд технологічних альткоінов, що володіють найоптимістичнішими перспективами.

Bitcoin Cash
Монета вартістю 750 USD торгується в середньому на суму 484 млн. USD. Капіталізація перевищує 12 млрд. USD.
У чому технологічна цінність Bitcoin Cash? У тому, що крипта являє собою форк оригінального біткоіни зі збільшеним до 8 Мб блоком і вирішеною проблемою складності Майнінг. В результаті інвесторів приваблює:

відмінна масштабованість;
прямий зв’язок з оригінальним біткоіни;
підтримка живлячої крипторынок азіатського ринку.
По суті Bitcoin Cash-це старий добрий біткоіни без виявлених за роки існування недоліків. З тридцятьма транзакціями в хвилину пропускної здатності він, звичайно ж, виглядає досить скромно в порівнянні з деякими більш бадьорими альткоїнами. Але перспектива у цієї крипти, безумовно, є. З тієї простої причини, що це биткоин.

Ripple

Монета вартістю 0,48 USD торгується за добу на 246 млн. USD. Капіталізація 19 млрд. USD.

Основа технологічної цінності – протокол RPCA, що забезпечує миттєвий обмін ресурсами різного походження – криптою, фіатом, золотом і т. д. При цьому розробники в якості альтернативи блокчейну використовують власну систему шлюзів. Що приваблює інвесторів:

пропускна здатність – 1500 транзакцій/сек;
комісія на рівні 0,00001 XRP;
спрощене оформлення покупки/продажу;
можливість скасування і редагування навіть після запуску транзакції.
Все перераховане вище створює конкуренцію традиційним фінансовим інститутам, які потенційно можуть позбутися роботи з часом. Адже для моментального переказу з мінімальною комісією не потрібні ні картки, ні банківські рахунки. З цієї причини глобальні фінансові інститути і транснаціональні гіганти економіки вже використовують технологія Ripple.

EOS

Монета вартістю 8,3 USD торгується щодня на 829 млн. USD. Капіталізація становить 7,5 млрд. USD.

Технологія дозволяє створити додаток будь-якому користувачеві. Цей «соціальний блокчейн» являє собою найпростіший інструмент для обміну криптовалютой:

кілька тисяч транзакцій в секунду по завіреннях розробників – далеко не межа;
комісія відсутня;
інтерфейс простий і зрозумілий навіть новачкові.
Всього перерахованого вище виявилося цілком достатньо, щоб Ripple опинилася на п’ятій сходинці рейтингу. Якщо ж розробники вийдуть на обіцяні мільйони транзакцій в секунду, то Ripple має всі шанси перетворитися в саму швидку світову криптовалюту. Зауважимо, що розробники команди зараз працюють над токенами нового стандарту.

Monero

Монета вартістю 115 USD на добу торгується на 39 млн. USD. Капіталізація – 1,8 млрд. USD.

У чому технологічна цінність монети? У тому, що, завдяки протоколу CryptoNight і технології RingCT система взагалі не надає сторонньому спостерігачеві інформації про те, хто, кому і скільки переклав. Все заплутано і для зовнішнього контролю недоступно.

В чому конкурентні переваги Monero?

абсолютна анонімність всіх транзакцій;
причетність до свого великого предка біткоіни;
популярність в тіньовому крипторинку.
Технологія Monero зацікавила не тільки користувачів, для яких важлива анонімність, але і великі корпорації, власники яких зацікавлені в конфіденційності платежів клієнтів.

IOTA

Монета вартістю 1 USD торгується щодня на суму 438 млн. USD. Капіталізація становить 2,3 млрд. USD.
У чому переваги і технологічна цінність цього альткоина?

розробники відмовилися від традиційного блокчейна і запропонували свою технологію Tangle, в якій немає блоків, а існуючі гілки щодня розростаються;
комісія за транзакції відсутня;
немає обмежень кількості транзакцій;
режим офлайн;
готовність працювати з інтернетом речей.
Серед усіх перерахованих вище криптовалют IOTA, на думку досвідчених інвесторів, має найбільший потенціал, який через кілька років буде повною мірою реалізований і істотно змінить ситуацію на крипторинку. Це буде зростання настільки вибуховою, що верхівка кріпторейтинга стане зовсім не такою, як сьогодні.

Чи можуть перемогти альткоіни в битві з гігантами?

Перераховані вище перспективні альткоіни мають всі підстави для залучення численних інвесторів. Що ж до ймовірності змістити Ефіріум або біткоіни з перших позицій, то тут експерти висловлюють різні і нерідко протилежні думки.

Гленн Хатчінс впевнений в успіху Ethereum і Ripple. Спенсер Богарт не має ні тіні сумніву в тому, що біткоіни ніщо і ніколи на зрушить з топової позиції. Водночас ці авторитетні експерти-інвестори з великим оптимізмом дивляться на Bitcoin Cash і EOS.

На думку абсолютної більшості експертів біткоіни і Ефіріум будуть з великим відривом впевнено лідирувати на крипторинку ще кілька років. Та й який альткоін зрівняється із захмарною капіталізацією біткойна (104 млрд.) або Етереуму (47 млрд.)? А ось наступні 4-5 рядків рейтингу будуть періодично змінюватися.

Ситуацію можуть змінити, хіба що, що розвиваються сьогодні альткоины або абсолютно нові монети з унікальними технологіями. На крипторынке все може бути – це з усією переконливістю довів старина биткоин, який в 2010 році можна було купити за 20 центів. Тому поки биток і Ефіріум спочивають на вершині Олімпу, інвесторам слід працювати і з перспективними альткоінамі. Є всі причини сподіватися, що, принаймні, одна з описаних вище криптовалюта, в найближчі роки вистрілить подібно біткоіни і перетворить своїх інвесторів в мільйонерів.