За останні кілька тижнів люди то і справа скаржилися на високу вартість і повільне підтвердження транзакцій в основній мережі Bitcoin. З того часу такі кріптовалюти, як Bitcoin Cash, Dash і Litecoin встигли додати в ціні. Люди стали частіше використовувати їх блокчейны через більш низьку майнерской комісії і більш прийнятного часу проведення трансферу.

Кількох форумів і груп в соціальних мережах буде достатньо для того, щоб упевнитися: дебати про розширення блокчейна тривають з тим же завзяттям. І останнім часом чимала частина цих спорів зосередилася навколо основної мережі Bitcoin (BTC) і її форк ― протоколу Bitcoin Cash (BCH).

Ми вирішили зрівняти ці дві мережі з допомогою даних з криптовалютно-аналітичних ресурсів, не вдаючись у дискусію.

BTC АБО BCH: ПОТОЧНА СТАТИСТИКА БЕЗ ДРАМИ

― Bitcoin Core (BTC/XBT) 21.12.17

У даний момент основна мережа Bitcoin використовується більше інших, якщо вірити відсотку транзакцій. Згідно з даними Blockchain.info її пропускна здатність становила приблизно 300.000-450.000 трансферів в день.

Чергу транзакцій, також відома як «мемпул», заповнена тепер більше 270.000 непідтверджених транзакцій.

Статистика Earn.com показує, що середній розмір транзакції в 226 байт буде коштувати 223.740 сатоши ($34). Дані Bitinfocharts говорять про цифру в $41 за переклад. Узагальнена середня сума від Bitcoinfees.info складає $37.

Згідно Blockchain.info кількість трансакцій у день і на блок (а також їх вартість) приводять до наступного середньому показнику часу обробки: від 34 до 1188 хвилин. Переклади з більш низькими комісіями або виключаються, або їх підтвердження займає кілька днів.

― Bitcoin Cash (BCC/BCH) 21.12.17

У даний момент мережа Bitcoin Cash стикається з меншою кількістю транзакцій в день, ніж блокчейн BTC. Але Bitinfocharts говорить про підвищення їх числа за 24 години: від 57.000 до 127.000. Поточна траєкторія передбачає те, що форк Биткоина скоро перевершить відповідні показники протоколу Litecoin.

Блокчейн Bitcoin Cash не має стільки регістрів даних з записами мемпула, але, згідно Johoe, чергу транзакцій зменшується досить часто. Розмір мемпула в мегабайтах набагато менше як для мережі BCH, так і для комісій непідтверджених транзакцій. Більш того, в переважній більшості випадків непідтверджені BCH-транзакції також проходять кліринг після обробки блоку. Середній час підтвердження знаходиться між 8 і 18 хвилинами, повідомляє Bitinfocharts.

Згідно цього ж сайту, середня комісія на блокчейне BCH 21 грудня становила близько $0,27. Загальні дані показують, що середній майнерский гонорар наближався до висот між $0,60 і $0,90.

ВЕРДИКТ

В даний час є явна різниця між середньою швидкістю і вартістю транзакцій в кожній мережі. Майнеры намагаються очистити мемпул основного Биткоина, але непідтверджені транзакцій стає все більше; за останні майже три тижні ситуація не змінювалася. Мемпул Bitcoin Cash регулярно очищається, і навіть коли з’являється завантаженість транзакціями, доданий BCH-блок зазвичай спустошує бэклог. Приміром, чотири дні тому майнінг-пул ViaBTC обробив блок на 8 МБ, який підтвердив кожну «незавершену» транзакцію одним махом. Безумовно, в BTC-мережі відбувається набагато більше трансферів, але їх кількість в BCH з серпня збільшувалася в геометричній прогресії.

Незалежно від думок людей, час і кількість реальних користувачів кожній мережі продовжать надавати дані. Цифри і зафіксована інформація не брешуть.