Мережа биткоин надійно захищена від злому з використанням традиційних комп’ютерів, однак вразлива для квантових ЕОМ. І вони можуть з’явитися вже через 10 років. А тому 13 січня повинна народитися Bitcoin Candy – монета з антиквантовой захистом.

Точніше, народиться монета, яка стане полігоном для розробки алгоритмів захисту від квантових атак. Candy стане форком Bitcoin Cash і буде нараховуватися в співвідношенні 1:1000, тобто кожен власник ВСН отримає 1000 CDY. Власники звичайного биткоина в даному випадку не отримають нічого.

Працювати новий блокчейн буде на алгоритмі Equihash, блоки розміром 8 Мб видобуваються кожні 2 хвилини, тобто це досить радикальна переробка биткоина, що має з ним спільну хіба що блокчейн. Однак проект варто сприймати серйозно хоча б тому, що його анонсував пул ViaBTC – один зі стовпів має зараз капіталізацію в 40 млрд. Bitcoin Cash. Можна припускати, що Candy аж ніяк не проект маловідомої групи, яка бажає зрубати трохи бабла (як багато форки биткоина), за CDY коштує як мінімум частина спільноти Cash, дійсно стурбована квантової загрозою.

Однак шукати зараз біржу, де можна відразу розділити монети, не варто. Якщо Bitcoin Candy виявиться серйозним проектом, його згодом підтримають всі великі біржі, а поки що краще тримати ВСН в тому ж місці, де зберігаєте зараз.