Атака клонів триває: анонсований запуск ще двох форків Біткоин

В цьому році Биткоин дивує світ не тільки неймовірним зростанням ціни, але і кількістю відділилися від нього монет з копією блокчейна, що гарантує розподіл нових токенів власникам биткоинов. За аналогією з ICO з’явився навіть сатиричний термін IFO (Initial Fork Offer) – «первинне розміщення форк». Нові проекти, таким чином, отримують лояльну користувацьку базу і капіталізацію дійсно «з повітря», простим копіюванням блокчейна Биткоина.

Зараз вже можна нарахувати майже десяток таких проектів: Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin Silver, Bitcoin Platinum, Bitcoin Uranium, Bitcoin Cash Plus, Super Bitcoin… і цей список продовжує розширюватися. Дуже скоро він поповниться відразу двома новими монетами – Lightning Bitcoin і AML Bitcoin. Втім, другий має мало спільного з Биткоином, крім слова Bitcoin в назві.

Форк DPOS Lightning Bitcoin пройде на блоці 499 999

Розробка проекту Lightning Bitcoin ведеться європейською командою анонімних розробників. Нова монета повинна стати першою отриманої в результаті форк Биткоина криптовалютой, яка буде використовувати механізм консенсусу DPOS. Досі клони використовували той чи інший варіант PoW, не наважуючись на більш радикальний крок зі зміною алгоритму майнінгу.

Форк Lightning Bitcoin (LBTC) відбудеться на блоці 499 999 і запланований на 23 грудня цього року. Мета проекту – зробити переклади биткоинов такими ж швидкими, як Lightning, а це ні багато ні мало, як 24 мільйони транзакцій в день. Саме для цієї мети буде використовуватися механізм DPOS.

Механізм POW вже давно називають причиною централізації майнінгу і завантаженості мережі. Як пояснює розробник концепції DPOS Деніел Ларімер (Daniel Larimer), сьогоднішні верховоди майнінгу контролюють час підтвердження блоків у власних інтересах, і в кінцевому підсумку це може призвести до того, що майнінг разом з усіма системами POW буде контролюватися фіатной системою.

Хто входить до складу команди розробників, не повідомляється. Відомо лише, що одним з її учасників є лідер китайського співтовариства Джек Чжан (Jack Zhang). Проект заручився підтримкою бірж CEX.io, BTCC, gate.io і гаманця Coldlar.

AML BITCOIN

Ще один проект, що включив в назву слово Bitcoin, називається AML Bitcoin. Ця криптовалюта не пов’язана з хардфорком і копіюванням блокчейна Биткоина. Вона створена на основі раптово ожилого проекту AtenCoin, що з’явився ще в 2014 році. Це абсолютно інший проект, нібито орієнтований на відповідність правилам AML (боротьба з відмиванням грошей) і KYC (знай свого клієнта) на рівні протоколу. Жоден публічний блокчейн ще не ставив перед собою такого завдання. Втім, AML Bitcoin, схоже, і не претендує на децентралізацію – адже для проведення процедур KYC і AML необхідні ідентифікація користувачів та надання доступу урядовим службам. Причому, як заявляють розробники, все це буде відбуватися на рівні протоколу.

Скоро очікується початок публічної торгівлі токена, яка стартує на біржі HitBTC 15 грудня. Послідують прикладу HitBTC інші біржі, поки невідомо.

Поява на ринку повністю відповідає правовим нормативам на рівні протоколу кріптовалюти може привести до кардинальних змін у всьому криптовалютном світі. Зрозуміло, якщо хто-небудь прийме цей проект серйозно. Поки ж він нагадує черговий централізований псевдо-криптовалютный альткойн, який намагається залучити новачків вкрай оригінальною ідеєю.