Аспірант Сандер Вуйтс (Sander Wuyts) виграв 1 биткоин, зламавши код у челенджі, оголошеному три роки тому, на Всесвітньому економічному форумі 2015 року в Давосі.

Сандер Вуйтс успішно вирішив завдання по зберіганню цифрової інформації в ДНК до закінчення терміну, встановленого її творцем, професор Європейського Інституту біоінформатики Ніком Голдманом (Nick Goldman), який запропонував охочим прочитати ключі в зашифрованому таким чином примірнику кріптовалюти, щоб отримати в нагороду за це 1 биткоин.

«У ДНК містилися інструкція, як отримати биткоин, логотип Європейського інституту біоінформатики, малюнок Джеймса Джойса і деякі інші речі», – розповів автор проекту.

Вуйтс і невелика команда навіть організували «маленький хакатон», щоб розширити можливості для злому коду ДНК.

«Чесно кажучи, у мене були сумніви щодо можливості використання ДНК для зберігання даних. Цей випадок змінив усе. Тепер я дуже добре знаю, що ця нова технологія пропонує великі можливості, може бути, навіть для моїх власних майбутніх досліджень», – повідомив він.

Він додав, що витратить призові гроші для фінансування досліджень і винагороди тих, хто допоміг йому виграти.Нагадаємо, що на момент старту челлендж биткоин коштував близько $329, а зараз його ціна – близько $11 000.