Биткоин дав цьому світу не тільки революційну технологію, але і декілька сотень людей, які раптово стали дуже багатими. Ті, хто майнил на своєму комп’ютері або купив першу криптовалюту за кілька доларів (а може, й центів), навряд чи могли припустити, що через кілька років їх цифрові заощадження збільшаться в кілька тисяч разів. Історія знає достатньо прикладів того, як раптово звалилася купа грошей ставала випробуванням для людей, роблячи таких везунчиків долі та їх близьких нещасними і озлобленими.

Але буває і навпаки.

4 грудня, коли биткоин коштував приблизно $11 315, хтось зареєстрував домен pineapplefund.org. А 13 грудня на Reddit була створена гілка, в якій хтось під ніком PineappleFund розповів, що збирається пожертвувати 5076 биткоинов (близько $86 млн.) на благодійність.

«Ананасовий» благодійник каже, що поки насилу вірить в реальність того, що відбувається з курсом биткоина. Він ніколи в житті не переслідував мети стати мегабогатым, тому прийняв рішення пожертвувати велику частину своїх цифрових заощаджень, залишаючись при цьому повністю анонімним.

Він стверджує, що має справу з криптовалютой вже кілька років, і тепер його биткоин-адреса входить до 250 найбагатших.

Поки благодійник профінансував шість ініціатив, зокрема, він пожертвував $1 млн. на Watsi, інноваційну технологію створення благодійних організацій для фінансування загальнодоступного охорони здоров’я; виділив $1 млн. The Water Project, фонду, що підтримує на постійній основі проекти по боротьбі з дефіцитом питної води в Африці; $1 млн. — EFF, проекту по захисту прав і конфіденційності користувачів інтернету, боротьбі за мережевий нейтралітет і багато іншого; $500 000 — BitGive Foundation, проекту для впровадження биткоина і технології блокчейн в глобальну філантропію.

Анонім зазначає, що його благодійність не передбачає роздачу «битків на шару», тому не варто звертатися до нього з проханнями про фінансову допомогу.

Чому «Ананасовий фонд»?

Мені подобається ананас. Погано в ананасі тільки те, що ви не зможете з’їсти його занадто багато.